Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kancsalság 2 éves korig...

A kancsalság 2 éves korig megjelenik. Nekem csak az utóbbi időben -kb 15 éves koromtól- van jelen ez a probléma, vagyis hogy az egyik szemem befelé fordul. Szóval technikailag nem vagyok kancsal, de látványra mégis olyan. Ezt mi okozhatja?

Figyelt kérdés
dec. 21. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Mielőtt a szemészt megkérdeznéd: Többnyire gyerekkorban alakul ki, de később is kezdődhet.

[link]

Semmi pánik, műtéttel kezelhető:

[link]

[link]

dec. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kérdeztem szemészt, reakciója annyi volt, hogy új dioptriát írt fel nekem (egy éves se volt még akkor a szemüvegem)


Van orvos a családban, ő mondta, hogy 2 éves korig megjelenik, tehát szerinte nincs ilyen bajom.

dec. 24. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az új szemüveget! Lehet, hogy jó lesz.
dec. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ötvenezer volt az első is, és még csak most másfél éves. Anyukám nem örülne neki túlzottan, ha az egyéb kiadások mellett most ezzel is odajárulnék elé


Egyébként maga a szemész is mondta, hogy nincs érdemi különbség a két dioptria között, szóval egyelőre még nem is tervezek újat készíttetni

(Talán egy pár hónap múlva)

dec. 26. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!