Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kötőhártya gyulladás vagy...

Hyron kérdése:

Kötőhártya gyulladás vagy szemszárazság vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Szóval lassan 1 hónapja van ez, a bal szemem homokszem szerű égő száraz érzéssel kezdődött, 1 hét alatt az intenzitása alább hagyott de még bőven érezhető volt de nem egész nap. Elmentem az orvoshoz aki heveny kötőhártya gyulladást állapított meg majd felírt egy antibiotikumos szem kenőcsöt és cseppet. Szedtem ezeket másfél hétig és kb ugyan ott tartok mint előtte. Most vártam egy hetet hogy hátha elmúlik mert ha vírusos akkor le kéne tudnia győzni az immunrendszeremnel ha meg bakteriális lett volna hatottak volna a felírt szerek. Hát még mindig ugyan az van és már nem tudom elképzelni, hogy mi lehet ez mert nem gennyes meg nem folyik semmi a szemembol, kicsit eresebb meg vorosebb mint a jobb szemem és ezek a tünetei vannak amit fent leírtam. Jovoheten megyek vissza az orvoshoz de nem tudom elképzelni ha kötőhártya gyulladás miért nem múlt el és ha nem az akkor mi? Szem szárazságnak szerintem mind a két szememet kéne érintenie illetve nem jelentkeznek egész nap a tünetek csak ébredés után 1 óráig érezhető majd délután este felé alig lehet észrevenni de azt érzem, hogy másabb mint a jobb szemem.

jan. 6. 01:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Szemszárazság nem feltétlenül jelentkezik mindkét szemen egyformán. A homokérzést a szemben szemszárazság szokta okozni.
jan. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Senior Séf ***** válasza:
72%
Sjögren szindróma.
jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Update: továbbra is kötőhártya gyulladás a diagnózis, most oftaquix szemcsepp és floxal szemkenőcs a kombináció, ez annyival jobb mint az előző kettő, hogy napközben így nem igazán érzem a tüneteit de reggelente ugyan úgy vörös a szemem és ég kicsit meg ragad. Naponta 6x kell bele csepegtetni és jovohet keddig. Nem tudom elképzelni, hogy van az, hogy sikerül kifognom egy olyan kötőhártya gyulladást amire nem találnak gyógyszert. Az előző kommenteket valószínűtlennek tartom hiszen semmilyen szem betegsegem nem volt eddig életemben.


Valakinek valami ötlet mi nem jó? Vagy milyen kezelés lenne erre hatékony?


21F

jan. 12. 09:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Még mindig szemszárazságra gondolok. De próbálj meg felkeresni másik szemészt. Hátha ő tud valami újat.
jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egy héten keresztül volt szemszárazságom. Iszonyatosan szúrt a bal szememnél a belső részen, de nem volt piros, nem ment bele semmi. Bementem a Mária utcába az ügyeletre, mert estére már komolyan mondom, hogy a szemgolyóm is fájt. Ott azt mondták, hogy nincs benne semmi, csepegtessek műkönnyet 2 héten keresztül, és ha nem múlik el, akkor menjek vissza. Elmentem szemüveget csináltatni, mert a régi már nem volt megfelelő, és az optikus hölgynek elmondtam a panaszaim. Nagyon kedves volt és megnézte, majd kiderült, hogy két db szempilla elkezdett befele nőni a szemzugnál, amit alig lehet észrevenni, ráadásul szabad szemmel nem is látható. Kiszedte mindkettőt és bár még érzékeny egy kicsit a piszkálás miatt, de nem fáj és nem szúr azóta. Fel is volt háborodva a hölgy, hogy a szemészeten nem nézték meg a szempillákat, mert az is okozhat ilyen fájdalmakat a szemnek. Ha esetleg gondolod, akkor nézesd meg ezt a lehetőséget is, mert nekem eszembe sem jutott. Jobbulást kívánok.

ápr. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!