Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A pontrácsos, illetve a...

A pontrácsos, illetve a Bálinger-féle szemüveg tényleg javíthat a rövidlátásomon?

Figyelt kérdés
Jelenleg buszsofőr vagyok, de mozdonyvezető akarok lenni. Igaz a rövidlátás -8.00 dioptriáig belefér, én pedig bőven az alatt vagyok (-4.75 jobb, -5.00 bal), de ettől függetlenül pár dioptriát javítani szeretnék. Tényleg használ valamit a "lyukacsos szemüveg" vagy inkább tovább rontja?

jan. 24. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Láttam már több olyat is, aki használt ilyet, amikor még próbálták késleltetni a szemüveg hordását.

Végül feladták, és csak elkezdték hordani a szemüveget stabilan.

Nem beszéltem egyikkel sem erről, de úgy tűnik, semmit sem használt.

jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak addig javít, amíg rajtad van. Ha leveszed, akkor ugyanúgy homályosan látsz, mint előtte.
jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kerül sokba próbáld ki. A szem izmait "tornáztatja meg", ezért simán javíthat a helyzeten. Én pár órára kölcsön kaptam ilyent, és akkor mondták hogy működik.
jan. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontja és nem is javítja. Ha egy megfelelően szűk résen nézel ki, a fizika törvényei szerint élesebben látsz. De amint nincs rajtad, ugyanúgy látsz.
jan. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!