Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi ido mire megszokja a...

Mennyi ido mire megszokja a szemem az uj szemuveget?

Figyelt kérdés

1.50-s szemuveget hordtam evekig,most uj szemuvegem van,eleg sokat rosszabodott,a jobb szemem 2.80.,a ball szemem 3.50.,hanyingerem van es elegge szedulok is:(

A buszon is majdnem elestem ugy szedultem

Tudod ez ellen valamit tenni?mennyi ido mire megszokja a szemem?



jan. 20. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Biztos, hogy jól mérték be a szemedet? Lehet eggyel kevesebbet kellett volna kérned. Én visszamennék vele.
jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bifokálisról hallottam mostanában valami olyasmit, hogy több hónap is talán...(?)
jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, vissza mentem, de mondták pár nap kell mire a szemem megszokja, megszokta
jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom minuszos dioptria.

Menj be egy másik látszerészhez, vagy a szemorvosodhoz és méresd be a szemüveget. Utána mérjék meg a szemtávolságodat is. Aztán menj el oda, ahol készítették a szemüveget, hogy ők is mérjék be. Ha két érték nem azonos, akkor át akartak vágni.

Mínuszosokat túl lehet korrigálni, de nem illik. Hanem a legkisebb értéket kell nekik felírni, amivel már 1-es visussal látnak.

jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen,meg fiatal vagyok nagyon igy rosszabodni is fog a szemem,genetika miatt is.
jan. 20. 13:31
 6/12 A kérdező kommentje:

#4 Minuszos,igen

Valoszinuleg jovoheten elmegyek mert elegge szedulok,bar csak 3 napja kaptam meg :/

jan. 20. 13:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"át akartak vágni"

Hogyhogy át akarták vágni? Hol van itt átvágás? Nem csak rosszul mértek valamit?

jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nem is emeltek egyszerre fél dioptriánál többet. -1 után csak -1.5-öt javasoltak, pedig -1.75 kellett volna. Azt mondták, menjek vissza és cseréltessem majd ki a lencsét később. (Végül két szemüveget csináltattam, mert úgyis akartam egyet tartaléknak.)


Szóval lehet, hogy nem kellett volna egy lépésben ennyit emelni.


Másrészt azóta (évek teltek el) olyan is volt, hogy kisebb dioptriát írtak (-1.25 lett végül). Egy csomó ideig próbálgatta a szemész, piros-zöld táblát is mutatott (az a túlkorrekció kiszűrésére van). Azt mondta, hogy mivel gyesen vagyok, talán pihent a szemem (otthon sokszor nem hordtam a szemüveget és a végén egyáltalán nem, mert a fiam eltörte) jó és eddig kicsit túl volt korrigálva.

jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Ennyire különböző lencsét tettek a két oldalra? A szédülés emiatt lehet, szerintem. Az már nagyon nagy különbség.

Nekem csak 0,25 szokott lenni a két szemem közt, és inkább egyformát raknak, hogy ne legyen zavaró.

De amúgy nem semmi fazon vagy, hogy ilyen erős szemüveg kell, és az 1,5-össel vakoskodtál idáig. Nekem már ha 0,5-tel erősebb kell, akkor is borzasztóan vaknak érzem magam a gyenge szemüveggel. Nem is emeltek ennél többet egyszerre, pedig már több, mint 40 éve vagyok szemüveges.

jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Igen, elég sokat változott a dioptria is, de főleg az lehet furcsa nagyon, hogy egész eddig egyforma volt a két lencse, most meg nem, ráadásul az eltérés a kettő között is elég nagy...
jan. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!