Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen előjele van a zöld...

Milyen előjele van a zöld hályognak?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Már 5 éve vagyok szemüveges (kontaktlencsét is hordok 1 éve). Az orvosom ahol a kontaktlencsét csináltatom. Megvizsgált és állandóan más nyomást érzékelt a szememben. 3x is visszahívott mind a 3 más volt az eredmény 1x magas aztán túl alacsony. Az állami rendelőben az orvosom azt mondta semmi bajom. Ez a doki a 3x is elmérte szerinte zöld hályog gyanús vagyok, mert mindig más az eredmény. Arra lennék kíváncsi hogy van valami más előjele is zöld hályognak mint a szemben lévő nyomás? és érdemes lenne elmenni még egy 3.orvoshoz?
2009. jan. 4. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb észreveszik a glaukómát, annál jobb. A nyomásnövekedés, egyéb betegség szövődménye is lehet, ami elmúlik. A glaukómának is 2 fajtája, ami eltérő kezelést igényel. Kérdezd meg a szemészedet, hogy szerinte mitől van a nyomásemelkedés, ha úgy érzed, hogy le se szar, akkor keress egy másikat.
2009. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi keresek egy másik orvost!!
2009. jan. 5. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj a Tömő utcai szemklinikára, ott profik. A glaucoma előjele lehet valóban a magas vagy emelkedett szemnyomás, de kialakulhat zürkehályog következménye képpen is. Állandó fej és szemfájdalom igen jellemző, valamint a látásélesség romlása.
2009. jan. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szegedi vagyok :) a szememben lévő nyomás 21.5hgmm majd 17.6hgmm majd 19.4hgmm volt. Holnap megyünk orvoshoz( egy másikhoz) talán ő többet mond. De a háziorvosom szerint a napi ingadozás a szemben 4hgmm is lehet. :S:S
2009. jan. 13. 19:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaz, ingadozhat, de egészséges szem esetében 25 körüli a nyomás. Na ez eltérhet, nehogy megijedjél! Lényeg, hogy orvoshoz mész és nem a csodát várod! Megírod mi volt?
2009. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elírtam!!! 15 körüli a nyomás. Bocsi!
2009. jan. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na voltunk a nagy SZTK-ba (tök jó orvosnál) szememben lévő nyomás 22.4 volt :S:S de mondta, hogy a levegővel való szembefújás nem add pontos értéket. Így kaptam a szemembe érzéstelenítőt és megnézet egy másik géppel. Azt mondta, hogy a szemembe minden rendbe van és persze azt is hogy vannak olyan emberek akiket a szemben lévő magas nyomás a normális. Meg hogy 16 éves vagyok és hogy a szememben lévő nyomás egy 26 évesnek felel meg :S:S ami normális de a koromhoz képest nem. Azt mondta ne aggódjak se a gyanú se maga a glaukóma nem áll fent. De azért fél év múlva nézzek vissza a nyomás miatt. Amúgy tökéletes szemem van :)
2009. jan. 15. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!