Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Látásvizsgálaton voltam de...

Látásvizsgálaton voltam de nem tudták bemérni a szemem. Ötletek?

Figyelt kérdés

A mai napon voltam látásvizsgálaton egy kisvárosi optikában , egy fiatal nő "végezte" a vizsgálatot , és egyszerűen nem tudta megmondani mi a baj a szemmel(ő csak egy sima optikus).

Elsőnek computeres látásvizsgálattal kezdtünk ahol a jobb szememen -9es cylindert mért , ami már magában furcsa mondta ő is,aztán jött a próbakeret és vagy 20 percig pakolászta össze vissza a lencséket , de sosem lett éles a látásom , mindig elmosódott volt , és lefelé kettősek voltak a számok (tehát a szám alatt láttam egy halványabb számot) , de ezt az elején jeleztem is neki hogy feliratok stb alatt én látok egy képmást a feliratról pl amit nézek csak halványabban..


Szóval a vége az lett mondta menjek el egy szemészorvoshoz , aki megvizsgálja a szemem felszínét mert lehet valami baj van vele. Tehát volt computeres, réslámpás és próbakeretes lencsés vizsgálat is de semmi eredmény...


Teljesen el vagyok keseredve..

Korábban sosem voltam szemüveges és most sem vagyok az. AZ egész kb 17 évesen kezdődött mikor észrevettem hogy a jobb szememre gyengébben látok majd feltűnt hogy pl a telefonom billentyűzetén a betűk alatt halványan látom azok szellemképet , ugyen ez van tv nézésnél , stb.


Most 2 hónapja figyeltem meg

ugyanezt a bal szememnél de ott

sokkal kisebb mértékben..


Szóval az a szomorú hogy akárhogy pakolászta a lencséket sosem szűnt a kettős kép és továbbra is

homályos maradt ez nagyon aggaszt

Elfogok menni szemészorvoshoz , nemtudom mi lehet a baj és nagyon szomorú vagyok..


(Még annyi hogy ha hunyorítok akkor szűnik a kettős kép és javul a látás , vagy ha az ujammal alulról picit megnyomom a szemem és annyira hunyorítok hogy már alig van nyitva a szemem kb akkor teljesen megszűnik szinte és mondhatni éles a látásom akkor)



Másnak volt esetleg ilyen esete?

20F



febr. 14. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne parázd túl. Mikor van rendelés felétek a szemészeten?
febr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt mondták menjen valami magán klinikára mert az gyorsabb mint a sima.Felhívtam és ilyen 7-10 napra rá tud adni időpontot , és kb 40ezer a vizsgálat..
febr. 14. 19:28
 3/10 anonim ***** válasza:
És az ingyenes? Nálunk oda időpont se kell, csak úgy odamész, és fizetni se kell...
febr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az , de jobban bíznék valami magán klinikában , nem számít a pénz csak tudjam meg hogy mi okozza ezt mert ez annyira nyugtalanít
febr. 14. 19:48
 5/10 anonim ***** válasza:
De ha a fizetősre várni kell, az ingyenes meg ugyanolyan szemészorvosról szól, ráadásul hamarabb be is jutsz, akkor miért vársz a fizetősre, ha tényleg minél előbb meg akarod tudni, hogy mi van? Attól, hogy ott nem kell fizetni, nem is bízol bennük? Hát akkor csak várjál, aztán még fizess is...
febr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De az ingyenesre nagyon hosszú a várolista , kitudja hány hét múlva kapok időpontot.
febr. 14. 19:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ha annyit se ér az egész, hogy megeressz egy telefont, miközben simán lehet, hogy 2-3 napon belül kapnál időpontot - ha egyáltalán szükség van időpontra... Nézd meg végre a szakorvosi rendelő honlapján, hogy mikor van egyálalán rendelés.
febr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én nekem egész életemben nem tudták jól megmérni. sose láttam jól az iskola táblát. mégsem kaptam felmentést legalább matekból.


óbudai klinika, sasszem klinika, semmeiwels stb. senki.


32 vagyok - 5,25 és -2,5 cilinder.


a mai világban senki sem szakember semmiben sem és sohase tud senki semmit sem. jóval kevesebbet mobilozz, gépezz. szemcsepp, szemkapszula, helyes táplálkozás,mozgás, szabadban sokat legyél. ennyit tudsz csak tenni. kerüld a sok stresszt. ne stresszelj.

febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"sose láttam jól az iskola táblát. mégsem kaptam felmentést legalább matekból"

Még jó! :DDD

febr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

indokolt volt. csak azért sikerült megtanulnom a matekot mert bele másztam a táblába. ez a röhej.

de mást sem mentettek fel semmiből se. pl. volt ilyan oszitársamaki borzalmasan pöszés és sejpes volt. legalább németből kellett volna a felmentés mert a nyál fröcskölése esőt csinált a teremben.

még egy defektes oszitársam: félkarú volt, de elvárták tőle h a hiányzó kezével is dobjon. ;D

sorolhatnám...

febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!