Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátó vagyok, ha leveszem...

Rövidlátó vagyok, ha leveszem a szemüvegem , sokszor úgy érzem mintha a szemlencsém nyúlna,vagy ernyedne. Ez mitől van?

Figyelt kérdés
Szóval ha sokáig van rajtam a szemcsi, és leveszem, azt érzem mintha nyúlna a szemgolyóm, vagy elernyedne, ez mitől van? Miért érzem? (ha nem jól fogalmaztam elnézést, nem értek a szemhez de biztos érthető a kérdésem) köszönöm a válaszokat. 😊
febr. 16. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Próbál a lencsefeszítő izom alkalmazkodni, hogy korrekció nélkül is élesen, vagyis a lehető legélesebben láss .
febr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sok éve szemcsis vagyok, természetesen nem erőltetem a szemem de néha leveszem mert viszket a szemem miegyébb, vagy esti lefekvésnél is érzem ezt amikor ugye a segédeszközt leteszem.
febr. 16. 17:40
 3/5 A kérdező kommentje:
1es és mi az amit érzek? Ernyed valóba vagy mi történik? Csak azért kérdem mert érzem ,hogy mozog.
febr. 16. 17:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A konvergencia ( a szemek összetartása) is más ha levesszük a szemüveget. Ha van rövidlátó szemüveges ismerősöd, látod rajta azt a furcsa bizonytalan tekintetet, ahogy felveszi a helyes beállítàst a szeme a korrekció nélkül.
febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs ismerősöm ilyen, köszi igazából azért irtam ki, mert ezt a mozgást nyúlást vagy mit nem értem. (hogy érzem is)
febr. 16. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!