Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hova mehetek szemfájdalommal,...

Hova mehetek szemfájdalommal, ha a szemészetre nem tudnak időpontot adni? A háziorvoshoz érdemes elmenni?

Figyelt kérdés

Kb. másfél hete kezdett nagyon fájni a bal szemem. Nem szúró-égető fájdalom, mint amikor elfárad, inkább olyan, mint amikor be van gyulladva valami. De nem piros, nem könnyezik. Eleinte látászavarok is társultak hozzá, nehezebben fókuszált, mint a másik szemem, a látótér szélén homályos foltok látszottak, fényérzékenység, esténként statikus látás. A látászavarok kb. 4 nap múlva elmúltak, de a fájdalom nem enyhült. Most már a szemem mögött, körül is eléggé fáj. A szemészetre nem tudtak időpontot adni.

Háziorvos tud ezzel kezdeni valamit?



márc. 1. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Mi az, hogy nem tudtak időpontot adni?

Ilyen nincs.


Amúgy kérj beutalót a neurológiára. Mondd azt, hogy “gyakran szédülsz, kettős látásod van”, és fáj a szemgolyód, meg mögötte.


Ne hagyd magad!!!

márc. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a szemészetre vagy szemészeti klinikára és mondd, hogy nagyon fáj és homályosan látsz. Akkor nem kell időpont, ott kivarod a sort. (ami valószínűleg nincs is, én ugyanígy jártam egy éve!)
márc. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj a szemészetre, ahogy a 2-es írja. Én is úgy voltam.
márc. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 De van ilyen. Azt mondták, majd értesítenek telefonon vagy e-mailben, ha már lehet kérni időpontot, de bizonytalan ideig nem tudnak új időpontokat adni. De akkor megpróbálok a háziorvostól beutalót kérni a neurológiára. De ha a szememmel van valami, akkor az ott is ki fog derülni?

Szédülni egyébként tényleg szédülök, szerencsére a látásom azóta is normális maradt, csak eléggé fáj.

márc. 1. 22:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg magas a szemnyomas és ezt valami okozza! Az pedig nem játék. Nem neurológia, szemészet! Mielőbb!
márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Élőben mondták azt? Elmentél kivárni a sort, mondtad hogy sürgős, és így is elküldtek? A szemészeten, meg az ilyen helyeken sürgős, akut panaszokhoz nem kell időpont, anélkül is el kéne hogy lássanak.
márc. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#2 #3 Én úgy hallottam másoktól, hogy ha nincs időpont a szakrendelésre, akkor elküldenek. De végülis egy próbát megér.
márc. 1. 22:45
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem küldenek el ha mondod hogy nagyon fáj és nem látsz rendesen! Lehet akár retina levalas is, ami sürgős műtétet igényel. (saját tapasztalat!)
márc. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha a szemedbe megy valami, gondolod, hogy azzal is időpontra vársz?

Ahogy az 5-ös írja, sürgősen menj a szemészetre!

márc. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Minden rendelésre lehet menni időpont nélkül is elsősegélyre. Egy fog-, vagy fülfájással sem várunk 2-3 hónapot időpontra.
márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!