Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátók, CSODA, nálatok is...

Rövidlátók, CSODA, nálatok is így van?

Figyelt kérdés
Rövidlátó vagyok, de ha a szemem külső sarkánál a szemöldökömnél húzom oldalra akkor amig huzom megfelelő erővel tökéletesen látok! Más is igy vab ezzel?
2010. okt. 25. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Én bármennyire húzom a szemhéjam bármerre nem látok élesen.

-3.0ás a szemem.

2010. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen így van, ilyenkor a szemhély úgy fókuszálja a fényt hogy jó hogy jó lesz a látásod.
2010. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nagyon kis résnél is megfigyelhető ez a jelenség.

Régebben volt a TV-ben olyan rácsos "lencséjű" szemüveg, ami állítólag látásjavító .

2010. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nekem -4,5-ös a jobb szemem, a bal meg még rosszabb.

Nekem ez a módszer nem eredményezett semmit, viszont pl amikor a tévében szándékosan elhomályosítják vagy kikockázzák az emberek arcát, akkor én tudom úgy nézni, hogy rendesen látom az arcot! Ezt főleg távolabbról sikerült eddig megcsinálni, ha a nekem normális távolságról nézem a tévét ami kb 1 m , onnan nem lesz éles. Amúgy távolról is látok én mindent, max nem ismerem fel pontosan az embereket.. pl a jóban rosszbant azt szoktam úgy is nézni, hogy messzebb vagyok, mert hang alapjn meg azért valamit látok is belőle, felismerek mindenkit. :))

Olyan rácsos szemüvegem nekem is van, nagyon rég vettem elő, de tényleg élesebben lehet vele látni, csak engem nagyon idegesített, mint ahogy a "rendes" szemüveg és a napszemüveg is zavar, megfájdul a fejem tőle. Nem is tudtak még soha rendes, dioptriás szemüveget felírni, amit hosszabb távon el tudtam volna viselni.. :(

2010. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

tanuljatok fizikát, mert nagyon hasznos. nevezhetjük csodálatosnak is: a szemgolyó mérete (formája) befolyásolja a látásunkat: távollátóknál a fókusz a retina mögé esik, rövidlátóknál pedig a retina előtt metszik 1mást a sugarak (oka pld: szem méretbeli eltérései, megnövekedett tengelyhosszúság)(Képzelj el egy szemet oldalról..)


esetedben, ha megváltoztatod az általad leírt módon a távolságot: széthúzod- vagyis lapítod= csökkented a hosszát, már nem a retina előtt van a fókusz, hanem a retinán/ közelebb. tehát jobban látsz.


vagyis mindenki így van ezzel.

2010. nov. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!