Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy ne kapja el a kötőhártya...

Hogy ne kapja el a kötőhártya gyulladást a kisbabám?

Figyelt kérdés
Sosem volt még kötőhártya gyulladásom, de most nagyon úgy tűnik,hogy az van. Mindkét szememen. 7 hetes a kisbabám, mit tegyek, hogy nehogy elkapja?
márc. 24. 00:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Bár nem szúr, nem viszket, nem fáj a szemem, csak kicsit könnyezik és piros (nem, nem allergia) és először csak a bal szemem lett piros, és most láttam ,hogy a jobb is kicsit. Csak hát vasárnap honnan akasszak le orvost, aki ír fel valamit rá? Vagy az ügyeleten foglalkoznak ezzel? Jaj saját magam nem is érdekelne, csak a babám el ne kapja . Sosem volt még életemben sem kötőhártya gyulladásom és nem is tudom most hogyan lett.
márc. 24. 01:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapból mindig moss kezet alaposan szappannal, mielőtt a babához nyúlsz. Ha van otthon kézfertőtlenítőd, akkor használd azt is.


A szemedre pedig használj kamillateás borogatást, amíg eljutsz orvoshoz. Kb. 2 deci vízben forralj fel kamillateát, és ha már nem forró, akkor egy vattával mosogasd a szemedet. Ha alaposan kimostad belőle a váladékot, akkor egy másik vattapamacsot áztass be a teába, és tedd rá a szemedre hanyatt fekve kb 20-30 percre.

márc. 24. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De nincs váladék. A könnyem sem folyik. Meg hát a kamilla tea nem igazán steril cucc azt mondták most, hogy felhívtam az ügyeletet. A férjem hoz délelőtt szemcseppet, ha nem javul ma, akkor bemegyünk az ügyeletre, bár azt olvastam, nem igényel a kötőhártya gyulladás orvosi ellátást mert magától gyógyul pár nap alatt. Csak a baba miatt mennék, nem akarom megfertőzni.
márc. 24. 04:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és a jobb szemem már nem piros, szerintem ahogy felébredtem attól volt pirosabb. Ha az nem gyullad be és bal sem rosszabbodik, akkor nem megyünk ügyeletre. Szerencsére váladékozás sincs, lehet nem is kötőhártya gyulladás, mert semmi tünet nincs, még csak nem is fáj a szemem csak dagadt és piros. Kérdezték az ügyeletes telefonszámon hogy nincs-e lázam, hidegrázásom, de nincs , úgyhogy lehet csak simán begyulladt a szemem.
márc. 24. 05:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!