Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Aggódjak a szemnyomás miatt?...

Aggódjak a szemnyomás miatt? Soha nem volt vele baj, tavaly többször nézték, mindig rendben volt, három hónapja is 14/15 volt, most pár napja meg 20/20.

Figyelt kérdés
Kötőhártyagyulladás miatt mentem szemészhez, most az asszisztens megmérte, mielőtt a doki beért volna, ő azt mondta, rendben van. Érintétes tonométerrel mérte, ugyanezzel mérték 3 hónapja is, de más asszisztens. A doki szerintem nem is látta az értéket, én is a leleten vettem észre, és megijesztett, hogy ekkorát nőtt. Ha számít, reggel volt, menstruáció előtt vagyok, és ilyenkor több vizet tart vissza a szervezetem, illetve emiatt meg a front miatt szétszakad a fejem alapból is, és lefele néztem viszonylag sokáig a laptopra az ölemben a mérés előtt. Illetve nagyon nem szeretem, ha a szememhez nyúlnak, bestresszeltem a mérés előtt is.
márc. 30. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A gyulladástól nem lehetett esetleg? Amúgy napi ingadozása is van, nem mindegy, mikor nézik. Ha aggaszt, menj vissza egy újabb mérésre.
márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt nem hiszem, hogy a gyulladástól, mert a 14/15-nél is be volt gyulladva, de rákérdezek majd, a héten úgyis megyek vissza kontrollra. Ugyanúgy reggel mértek a reggel is, csak kb. egy órával később, remélem, hogy a front + pms + stressz kombó volt csak mögötte.
ápr. 1. 05:18
 3/13 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 23N
ápr. 1. 05:22
 4/13 anonim ***** válasza:
Van zöldhályog a családodban? Ha van is, a te korodban nem igazán jellemző, hogy kialakul. A hormonoknak nincs szignifikáns hatása a szemnyomásra. A stressznek lehet simán, főleg a vizsgálat alattinak, de az is lehet, hogy egyszerűen csak nem volt megfelelő a mérés. A kontrollon mindenképp kérdezz rá, és kérd meg őket, hogy mérjék meg újra.
ápr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ez az érték még határon belül van.
ápr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyim testvérének lett 70 éves kora felett, de nagyimnak nincs semmi a szemnyomásával, pedig már 84 éves. Az érintéses tonométerrel el tudják rontani a mérést? Még a frontra gondoltam, hogy az eléggé kiütött a napokban.
ápr. 1. 15:11
 7/13 A kérdező kommentje:
Egy magasabbnál, ha eddig mindig jók voltak, nem kell annyira aggódjak? Nagyon rástresszeltem :(
ápr. 1. 15:15
 8/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy el lehet rontani azt a mérést is, sőt, ha még valami kalibrációs probléma is van, akkor meg pláne, de abba gondolj bele, hogy ha még jó is volt a mérés, az orvosnak akkor se rebbent meg a szeme sem a 20-as értékednél. Nem hinném, hogy bárki megkockáztatná, hogy elengedjen egy zöldhályog-gyanús beteget. Ha lett volna ilyen gyanúja, visszarendelt volna zöldhályog szűrésre is, nemcsak kontrollra.
ápr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát ha rendszeresen megismétlődik, akkor vizsgáltasd ki, most meg kérdezz rá a kontrollon. Addig meg nyugi. Ha ilyen fiatalkori zöldhályogod lenne, akkor a családban már másnak is lett volna ilyen betegsége, és nem 70 évesen hanem korábban. Ilyen meg ahogy írtad, nincsen. Hacsak nem fogadtak örökbe, ezen nem aggódnék a helyedben.
ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A doki nem látta, mert akkor még nem volt bent, az asszisztens külön nem mondta neki, csak kinyomtatta a leletet és azon volt, mivel más probléma miatt mentem, szerintem rá se nézett. Az asszisztens mondta, hogy jó.
ápr. 1. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!