Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Más is észrevette, hogy az...

Más is észrevette, hogy az utóbbi pár évben egyre többen lettek szemüvegesek?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, általános iskola végéig nem sok szemüvegest ismertem, láttam. Gimnáziumban több volt, majd később észrevettem, hogy ma már nagyon sokan hordanak, a legkisebbek is.
ápr. 12. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én pl pont fordítva vettem észre, gyerekkoromban sokkal több szemüveges embert láttam mint manapság.
ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
1: kontaktlencsét használnak sokan.
ápr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Mivel a rövidlátók szeme folyamatosan romlik, amíg a fej nő, nem meglepő, hogy az idő előre haladtával a dioptria átlépi azt a határt, ami már szemüveg után kiált.
ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen, világszerte ez a tendencia. A beltéri életmód és a természetes fény hiánya okolható miatta leginkább.
ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Én is észrevettem. És soha nem volt ennyi optika sem mint ma, ennyi üzletet több ember tart el, valahol ez is nyilvánvaló.
ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Férjemmel és 2 lányommal élek(11 és 8 évesek). Férjemen kívül mindenki szemüveges nálunk. Gyerekek osztályában is nagyon sok a szemüveges. Munkahelyemen 2 embernek nincs szemüvege a 14-ből. Én is azt látom, hogy több a szemüveges.
ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Persze. 25+ korosztályban már lassan több a rövidlátó, mint akinek jó a szeme. Persze sokan kontaklencsét hordanak vagy megműttetik. De a sok képernyő, meg az hogy szinte csak közelre használjuk a szemünket, megteszi a hatását.

[link]

ápr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tudjuk korrigálni és amúgy vaksin is simán teljes életet tud élni az ember a társadalom és a modern technika miatt, ezért az evolúció nem dolgozik ellene. Nem csak a szemnél van így.
ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!