Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az lehetséges, hogy az ofotért...

Az lehetséges, hogy az ofotértnél a szemvizsgáló rosszul mérte be a szemüvegem?

Figyelt kérdés

Megnéztem a papírt, amit adtak a látásvizsgálat után, és egy dioptriával eltérő adat van rajta, mint ami a szemüvegem leírásában szerepel.


Olyan létezik, hogy azt félrenézte, vagy pedig elgépelte?


márc. 26. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet az is.

De három sor szokott lenni. A gépi mérés, a cserélgetős, próbálgatós vizsgálat eredménye, és a ténylegesen felírt szemüveg lelete.

márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Abban tudnál kérlek segíteni, hogy

a papírra az van írva:

auto-refraktometria jobb -5.5 bal -5

távoli korrekció: jobb -6,75 bal -6,25


Azt nem értem, hogy akkor elvileg a szemüvegemet bemérte a fenti értékre (ez stimmel), de akkor a korrekcióra miért írt egy sokkal nagyobb értéket?


Azért nem vágom, mert nagyon-nagyon mondta, hogy semmi baja a szememnek, tökéletesen látok a jelenlegi szemüvegemmel és semmiképp nem kell erősebb. Úgy is mentem el, hogy akkor nem kell szemüvegcsere, maradjon ez.


De akkor miért írt a papírra egy dioptria eltérést? Most mit csináljak ezzel?

márc. 26. 22:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy az auto-refraktometria, az mit jelent, az nem a meglévő szemüveglencse bemérése?
márc. 26. 22:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3: nem, az a szemed mérése géppel.
márc. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

De akkor miért vannak ott a 6-os értékek?

A szemüvegem most 5-ös, ezért nem értem. Akkor melyiket kell nézni?

márc. 27. 08:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges a méregetés. Az a biztos, ha adják sorba a lencséket, aztán szólsz, hogy melyik jó. A gyakorlat kell, nem az elmélet.
márc. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, közben kiderült mi az eltérés oka, minden rendben.
márc. 27. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!