Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg muszáj szemüveget...

Tényleg muszáj szemüveget hordanom ilyen dipotriákkal?

Figyelt kérdés

Remélem nem írok hülyeséget,mert nem értek hozzá. De olyan szemüvegem van,ami egyszerre plusszos és mínuszos. A dioptriáim 2x +0.25, illetve -0.5 és -0.75.


Gyerekkoromban voltam szemüveges, mert egy iskolai rutin szemellenőrzés után elküldtek szemorvoshoz, de valami oknál fogva 1-2 év után leraktam a szemüveget. Most felnőtt koromra gondoltam elmegyek a szemorvoshoz, mert szokták mondani, hogy túl közelről nézem a munkámat, illetve az utóbbi időben úgy vettem észre, mintha rosszabbul látnék messzire mint korábban. 24 éves vagyok, és a múltkorában nem tudtam leolvasni egy táblát,amit egy munkatársam,aki anyám lehetne, le tudott.


Szóval kicsit néha úgy éreztem hogy nem látok tökéletesen, de azért rosszul sem. Végülis a fent leírt értékek nem számítanak rossznak,igaz? De a szemorvos azt mondta, hogy gyenge a szemem és muszáj szemüveget hordanom.

2 hete sem hordom még, már jól megszokta a szemem, de azt vettem észre, hogy a szemüveg nélküli látásom romlott. Már nagyon zavar,ha nincs rajtam. Akkor ez most mit jelent? Romlott a szemem?

Van köztetek valaki hasonló értékekkel? Szerintetek érdemes hordani a szemüveget vagy ártok vele?



ápr. 7. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok.

Pár éve felírtak szemüveget, nekem kicsit erősebbet, -1,75.

Hordtam nagyjából 2 hétig, aztán azt vettem észre, hogy nélküle totál homályos minden, nem tudok lenni nélküle még itthon sem.

Aztán letettem, és simán elvagyok nélküle is.

Persze nem látok így tökéletesen, de elég jól elvagyok, csak néha hiányzik.

ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

-1 alatt eszedbe ne jusson hordani.

Megszokja a szem és nélküle rosszabbul látsz majd, mint előtte.

ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajod, ha nem hordod. Esetleg vezetéshez (vagy egyéb helyzethez, amikor fontos, hogy jól láss) csináltass egyet, aztán max utcán, otthon nem hordod.
ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!