Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse földesutakra?

Kontaktlencse földesutakra?

Figyelt kérdés
Nem rég lettem kontaktlencsés és nagyon szeretek túrázni biciklivel a nagy pusztában, gyönyörködni a természetben. Ezek többnyire földesutak némelyik porosabb, mint az átlag. Sok rémisztő dolgot olvastam a neten ezzel kapcsolatban, hogy mekkora veszélynek teszem ki a szemem ha poros környezetben vagyok. Tudtok valami jótanáccsal szolgálni?
ápr. 20. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:
62%
Napszemüveg.
ápr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

25 éve viselek kontaklencsét, nyugodtan mehetsz túrázni, pont annyira lesz rossz a szemednek, mintha nem lenne benne kontaktlencse, vagyis irritálhatja, kiszáradhat, de ennyi. Műkönnyet vigyél (azt egyébként is javaslom, hogy mindig legyen nálad, amikor lencsét viselsz) óránként vagy ha érzed, hogy irritálja a por, akkor cseppents, és figyelj oda, hogy ne nyúlkálj a szemedhez, ne dörzsöld bele a port.


A poros környezet akkor veszélyes, ha valaki folyamatosan abban létezik, pl. olyan a munkája, de ilyenkor ugye védőszemüveg javasolt vagy kötelező. Heti 1 túra nem ez a kategória. :)

ápr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!