Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha kiszáradt a kontaktlencse,...

Ha kiszáradt a kontaktlencse, használható tovább?

Figyelt kérdés
Ma reggel vettem észre, hogy az egyik lencsém rá volt tapadva a tok kupakjára, szóval nem úszott teljesen a folyadékban. Ezután fel tudtam tenni a szememre, először kicsit szúrt, de aztán elmúlt. Ha nem érzek különösebb irritáló érzést, nem piros a szemem, akkor hordhatom még tovább? Illetve a másik kérdésem, hogy ha sérült a lencse, azt miből vehetem észre?

ápr. 4. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha sérült a lencse, azt abból veheted észre, hogy láthatóan sérült (beszakadt a széle, hiányzik egy pici darab a széléből stb.). De én nem emiatt aggódnék, hanem amiatt, hogy mivel nem fedte be a folyadék az előírt időtartamra, a száraz felületen elszaporodhattak a kórokozók, és az nagyobb gebaszt tud csinálni. Én nem hordanám tovább, cseréld le mindkét lencsét, tanulópénz, a jövőben figyelj oda, hogy fedje be a folyadék teljesen, a kupakot pedig úgy csavard rá a tokra, hogy a tokot nem veszed kézbe, hanem vízszintes, szilárd felületen tartod. És utána se nagyon emelgesd/billegesd már ha lezártad.
ápr. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ, akkor inkább nem kockáztatok, ma amúgy rá sem tudtam tenni a szememre, annyira nem akart ráilleszkedni, gondolom mert kiszáradt:((

Amúgy ez volt az első lencsém, de szerencsére csak próbalencse volt, két hete hordtam, szóval nem annyira nagy veszteség.

ápr. 5. 11:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!