Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemfenék vizsgálat eredményét...

Szemfenék vizsgálat eredményét segítene valaki értelmezni?

Figyelt kérdés
A Megjegyzéshez alulra oda volt írva, hogy Drusen papilla. És hogy egy éven belül érdemes újra vizsgálni. A többi dolog negatív lett. Valakinek volt már hasonló?

ápr. 21. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy retina elváltozás. Làtáscsökkenéshez vezet.
ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Parancsolj kérlek:


Drusen papilla A népesség körülbelül 1%-ában fordul elő, az esetek 3 /4 részében 2 oldali. Lehet öröklődő, de előfordulnak nem öröklődő esetek is. A pontos oka nem ismert. Fehérje természetű anyagok, hialin lerakódás a látóideg rostok anyagcsere (axoplasma transport) zavara következtében jöhetnek létre, amik a látórostok kimenetelénél lerakódnak, hialin göböket hoznak létre. Kezdetben nem láthatók, de növekednek és 12 éve kor környékén már elmosódott határú papilla képét hozzák létre differenciál diagnosztikai problémát okozva. A göbök gyöngyházfényűek, vagy sárgás-fehérek, de a mészlerakódás miatt porcelán fehérek lesznek.


Panaszt nem szoktak okozni, a látásélességet általában nem rontja. Igen ritkán átmeneti látászavar felléphet, vagy mérsékelt fokú perifériás látótér szűkület. Az ultrahang vizsgálat vagy az OCT vizsgálat már kezdetben pontosítja a diagnózis. Jelenleg nem gyógyítható. A szemfenék és a látótér időnkénti elvégzése javasolt.


Spontán vérzések előfordulhatnak a papilla szélén, ezek azonban spontán felszívódhatnak. A szemfenék vizsgálata felderítheti a ritkán kialakuló ér-újdonképződést is a papilla közül, ami kezelhető (laser) és megakadályozhatja a súlyos látásromlást okozó bevérzést. A látótér vizsgálat a perifériás látótér beszűkülésének progresszióját mutathatja. Ennek jelentősége lehet a perifériás retina erek elzáródásának, keringési zavarnak a kimutatásában.

ápr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a google-t én is néztem és ezeket megtaláltam. Csak gondoltam írhatna valaki, akinél hasonlót fedeztek fel, hogy neki mondtak-e erről valamit, bármit, ellentétben velem.
ápr. 22. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!