Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Toxoplasma vizsgálati eredmény...

Toxoplasma vizsgálati eredményét tegnap kaptam meg, valaki segítene értelmezni?

Figyelt kérdés

Sajnos 1 hétig várnom kel a nődokimra, 8 hetes terhes vagyok, és egy kicsit aggódóm. Friss fertőzésem van vagy ez már régi?


Toxoplasma gondii IgG antitest/LEIA (immulite) 46,40 U/mL

Pozitív (reaktív, küszöbérték index >=8)

Toxoplasma gondii IgM antitest/LEIA (immulite) 0,04 S/CO

Negatív (nem reaktív, küszöbérték index >= 0,9)

Interpretáció Toxoplasma gondii vizsgálathoz

Megerősítésre ill. kizárásra -3 hét múlva- második minta (savópár) szükséges

amelyből aviditás mérése javasolt.


Ez mit jelent, nem értem? Fertőzött vagyok és gyógyszerre van szükségem, vagy nincs? Valaki tud segíteni?



2013. márc. 12. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
IgG pozitívitás és IgM negatívitás esetén régi fertőzésed van, ha az IgM pozitív az friss fertőzésre utal. Kezelést nem kell kapnod,de terhesség esetén jó tudni,h volt ilyen fertőzésed.
2013. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor megnyugodhatok, ha jól értem ezek az értékek immunitásra utalnak? Sajnos elégé ideges típus vagyok, vagyis inkább bacifóbiás és mindenben a rosszat látó,(de nem Monk stílusban). Persze hétfőn elmegyek beszélek a dokimmal, csak addig sem akarok ezen rágódni, mert így is fekvésre és kímélő programra vagyok ítélve 8 hetesen, és kicsit féltem a babát. :(
2013. márc. 12. 16:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, nyugodt lehetsz.Szerintem ebben az esetben az a legjobb eredmény.
2013. márc. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!