Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit kell tenni, ha egy kontakt...

Mit kell tenni, ha egy kontaktlencsét viselő ember szemébe beleesik egy csepp esővíz, mikor bent van a kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Teszem fel, ha esőben sétálok kontaktlencsével, és beleesik a szemembe egy csepp esővíz, akkor egyből ki kell szedjem a lencséket és meg kell tisztítanom? Csak mert az elég nehéz lenne, ha nem lenne nálam a hozzá való felszerelés, mert ugye azt nem fogom mindenhova magammal hordani.

Egyébként nemsokára most lesz először kontaktlencsém és ettől félek csak a legjobban. Kontakt lencsét viselők, szemorvosok és egyéb, kontaktlencsés tapasztalattal rendelkezők kérem segítsetek.



máj. 13. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyiszer esett meg veled, hogy a szemedbe esett az esőcsepp? Nem vagyok mai gyerek de eddig nem emlekszem ilyenre. Viszel magaddal egy kis ernyőt vagy siltes sapkat es ha elkezdene esni akkor meg hasznalod. Nem nézel fel az égre, hogy aahhhaaa esik
máj. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Velem történt már ilyen, én nem vettem ki, tisztítottam meg egyből mert úton voltam, este amikor vettem ki, akkor tettem a tisztító folyadékba.

Olyan is volt, hogy a barom autós izomból belement direkt a nagy pocsolyába (ki tudta volna kerülni, nem jött szembe senki) én meg telibe kaptam, arcom, szemembe, számba, mindenhova ment s pocsolyavíz..na akkor gyorsan ki is vettem a lencsét és azt kidobtam.

máj. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En lencsében mosok hajat a kádban előre hajolva. Gondolhatod mennyi víz megy a szemembe.... Marha sok. Eddig (8 év) még soha nem ment ettől tönkre a lencse, pedig samponos víz megy bele.
máj. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Nem is azért kell óvni a víztől mert tönkre megy, hanem mert olyan fertőzést össze lehet szedni, hogy látásod is rá mehet. Igen, a csapvízben is lehetnek olyan kórokozók amik normál esetben ártalmatlanok, de ha a lencse alá megy akkor tud ott csúnya dolgokat okozni.

máj. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4! Akkor szerencsém volt eddig. Azért mert hajat mosok, nem szedem ki a lencsét.
máj. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uh, ezek érdekes tapasztalatok, akkor eddig 1 pont megy a kidobásra a pocsolyás sztorinak. :)
máj. 13. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!