Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan zajlik egy kontaktlencs...

Hogyan zajlik egy kontaktlencse betanítás?

Figyelt kérdés
Jövő hét pénteken kell visszamenjek az optikába betanításra. Hogyan zajlik az egész? Mire kell számítani? Általában kb mennyi idő?

máj. 23. 06:34
 1/7 qborka ***** válasza:
74%

Megmutatják,hogyan kell berakni + kivenni. Emlékszem, engem elküldtek a közeli plázába,hogy sétálak ott egy kört,mert ott szárazabb a levegő, és hogy hogyan reagálok a lencsére ott. 🙂

Nem emlékszem,mennyi idő volt,de az biztos,hogy addig nem engednek el,amíg be nem tudod tenni + kivenni.

Nem nagy dolog egyébként.

máj. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Megmutatják, hogy kell berakni, be kell raknod magadnak egy lencsét, ha ez megvan, akkor egy darabig leülni vagy sétálgatni kint, hogy látsz-e rendesen, bírja-e a szemed stb.

Utána ugyanígy neked magadnak ki kell tudni venni, persze azt is megmutatják, hogy kell.


Ha nem megy az önálló be-ki, akkor nem kapod meg a lencsédet. (Mikor én voltam betanításon, egy kamasz fiú így járt. Nem mert a szemébe nyúlni, csak az anyja erőltette a sport miatt a lencsét. Szegény a végén már nyuszivörös szemekkel bénázott, míg én a várakozáson, kivételen is túl voltam... és anyu ki volt akadva, hogy mi az, hogy így nem kapják meg a megrendelt lencsét.)

máj. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem kb fél óra volt azzal együtt, hogy mindent elmagyaráztattam egész részletesen. Úgy éreztem egyébként, hogy nagyon sokat bénázok a lencsével, kivenni például csak sokadik próbálkozásra sikerült, de ennek épp ez a lényege, hogy megtanulja az ember. És az optometrista szerint így is jó volt a részidőm, szóval ezen sem szabad idegeskedni. A lencse nem fog bent maradni.
máj. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Katona Dius ***** válasza:
22%
Nekem nem volt optikában, mondtam van a családban, majd megkérdezem azt. Unokaöcsém mutatta meg, neki volt már akkor pár éve lencséje. Mivel féltem a szemembe nyúlkálni, így eltartott vagy fél órát az egész, ebbe persze benne volt az is, hogy visítottunk a röhögéstől párszor. A kivétel azonnal sikerült.
máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Mint ahogy a többiek is írták.

Előtte elmondtak, minden fontos információt, amit tudnod kell. Utána megmutatják, hogyan tedd be, ha megvan akkor egy kicsit sétálgatsz, hogy hozzá szokjon a szemed (bár igazán csak akkor fog, amikor használod otthon, nekem kb. 1-2 hétbe telt az). Utána ki kell venned. Ha sikerül minden, akkor haza viheted a lencsét, hogy otthon is próbálkozz vele. Ha nem, akkor vissza kell majd menned ismét.

Egyébként a próbalencsékért nem kell fizetned, azt az 1 hónapost ingyen megkapod. :D Legalább is, ahová én járok ott így van. Aztán, ha 1 hónap után minden rendben komfortos a lencséd, akkor rendelhetsz azt, amit eddig is használtál. Ha esetleg érzed, hogy van vele valami, nem annyira kényelmes, nem szoktál még hozzá stb. akkor egy másik fajta lencsét kell kipróbálnod, míg meg nem találod a tökéletest.


Egyébként azt esetleg érdemes megkérdezned, hogy hydragél lencsét kapsz-e vagy nem, mert annak az a funkciója, hogy a szélében van valami, ami összegyűjti a nedvességet és a lencse alá vezeti be, így nem szárad ki olyan gyorsan. Ha esetleg érzed, hogy hamar szárad a szemed (én kb. 1-2 év után érzékeltem ezt), akkor elsőként érdemes másik lencse folyadékot vagy esetleg más fajta lencsét kérned, nem azonnal szemcseppet.

Sok sikert kívánok! :D

máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

Ez pedig lemaradt...


Nekem olyan 2-2,5 óra volt minden, mert egy kicsit szerencsétlenkedtem a lencsével. :'D

(5-ös voltam)

máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Először megpróbálta az optikus berakni a lencsét, egyértelműen nem ment, mert azonnal pislogtam. Aztán magamnak kellett próbálkoznom, amíg nem sikerült. Volt ott egy belső nyugodtabb rész asztallal, jó világítással, tükörrel. Kb. háromnegyed óráig tartott a két lencse. Aztán sétálni kellett a plázában vele. Aztán ugyanott kiszedni, ami már gyorsabbab ment, talán 15 perc.

De utána otthon még 1-2 hétig hasonlóan sokáig tartott, aztán egy idő után elmúlik a pislogásreflex és könnyen megy. Pár masodperc, tükör nélkül is ment már később.

máj. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!