Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha sima üveg van a szemüveg...

Ha sima üveg van a szemüveg keretemben, az roncsolja az egyébként egészséges szememet?

Figyelt kérdés
Szeretnék szemüveget, mert nagyon tetszik és klassz, divatos kereteket lehet kapni mostanában. De a látásommal semmi baj.
2008. jan. 9. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

A sima üvegnek is van fénytörése, tehát messze nem lehet azt állítani, hogy teljesen természetes a nulla dioptriás szemüveg.


Arról nem is beszélve, hogy nem a szemüvegtől lesz valaki szép vagy csúnya :)

2008. jan. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Én is azt gondolom, hogy nem tesz jót a szemednek. Az én szemem is jó, de én nem bírom elviselni, hogy bármi legyen a szemem előtt. Könnyezni kezdek a napszemüvegtől, vagy az ablaküvegtől is. Nyilván a fénytörés miatt, mert erőlteti a szemem. Lehet, hogy a Te szemed nem ilyen érzékeny, de jót semmiképp nem tesz neki.
2008. jan. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Vicces,h régen szemüveges békának csúfoltak minket most meg szemüveget szeretne mindenki.Lehet,h klassz és divatos a keret,de én jobb szerettm nélküle lenni.Majd meglátod,ha megcsinálod!Maszatos lesz,hiába vigyázol rá,nagyon nehéz megszokni.(Engem pl az elején az is idegesített,h csillog bene a szemem,hiába van rajta tükröződés mentes réteg.)Esik az eső,és vízcseppes.Bepárásodik a hidegben,nem ér semmit az antipára réteg.Aztán még nem beszéltünk arról,h mi van,ha megkarcolódik a lencse.Akkor aztán végképp romlanak a kilátásaid.

A dioptria nélküli lencsék,pedig ugyanolyan drágák majdnem mint a dioptriásak.Üvegből már nem is nagyon kapsz lencsét,műanyag lencsék vannak.ÉS persze a szemednem sem tesz jót!

De ha te megteheted,h 40-50 ezret kidobsz egy divathóbortért,akkor hajrá!(Divatosabb,jobb keretek 20-30 ezer Ft-tól kezdődnek.)

2008. jan. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csökkenti a látóteredet is.

Addig örülj, amíg nem kell viselni.

2008. máj. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem koszos az üveg, nem rontja a látásodat.
2008. júl. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem rontja.

Szerintem jópofa dolog csináltatni ilyen nullás szemüveget (jó sok pénzért), de én, mint szemüveges, sokszor jobban örülnék, ha nem kéne, de az esetek többségében szívesen viselem.

2008. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én mecsináltattam a szemem 280000forintért, és azóta tudom hordani ezeket a divatos nulla dioptriás napcsemüvegeket. jó nagyon. Ha a napszemüveg nem árt akkor a sima üveg se árt. Amúgy a sima üveg ami tükröződésmentes és még további extrákai is tartalmaz nagyon drága ám
2010. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!