Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Szemüveg vagy kontaktlencse?

melyiket válasszam?
tapasztalatok?
volt már egyszer kontaktom, de eléggé viszketett a szemem, szóval zavart, és hagytam is a dolgot.., de arra gondoltam, hogy esetleg van olyan minőség vagy fajta amitől ez nem következik be, vagyis kényelmes hordani ..
??

2011-10-23 10:21  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Nőknek szemüveg, mert jól néz ki :)
A kontaktlecse abban előny, hogy könnyebb benne sportolni, nagyobb területet látsz tisztán stb. Hátránya lehet az, hogy kiszárad a szem tőle, meg drága :)

A válasz 25%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2011-10-23 15:54 Privát üzenet
Viszketett a szemed? Az nem inkább a folyadéktól volt? Mert a kontaktlencsék anyaga szinte ugyanaz, és nem hinném hogy az viszketést okozna.
Szerintem jobb a kontaktlencse, mert azzal olyan a látás mintha semmi baja nem is lenne a szemednek, míg a szemüveg mindig ott van előtted és zavaró. Legalább is nekem az. Meg persze van akinek nem áll rosszul a szemüveg, de azért mindenki szebb nélküle.
Azt mondják drága a kontaktlencse... szerintem nem az. Havi 2-3ezer ft nem olyan vészesen nagy összeg.

A válasz 38%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2011-10-24 00:16 Privát üzenet
lencse:) ez tuti
nem értem, h mindenki azt mondja: ,,jaj de jól áll a szemüveg" meg h ,,inkább az mint a kontaktlencse mert az elöbbi jól áll" stb....csak hogy ugyebár ilyenkor ők elfelelytik h amúgy tök sz r a szemcsi: kényelmetlen,párásodik, ujjnyomok, tesióra, eltörik stb...
A LENCSE A TUTI!!!!!!:))))))

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2011-11-10 12:46 Privát üzenet
intrepid nevű felhasználó válasza:

Szemüveges vagyok. Régen munkahelyen lúg fröccsent az arcomba, valószínű, hogy a szemüveg mentette meg a szemem. Engem nehéz lenne meggyőzni, hogy letegyem a szemüveget. Viszont 3D-s TV nél a 3D-s szemüveggel meg gondban vagyok.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2012-05-22 19:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A szemüveg vagy a kontaktlencse olcsóbb (+0,5 D)?
15 éves vagyok és a szemem -3 dioptriás, szemüveget hordok. A focizásban zavar ha nincs rajtam a szemüveg és a fociban könnyedén eltörhet. Erre van valami megoldás? A..
Mostanság mennyi egy kontaktlencse viselés havonta vagy félévente, a szemem 0,5-ös (tudom nem erős, de ha a szemüveg rajtam van jobb, de a szemüveget egyszerűen nem bírom viselni,..
Kontaktlencse, szemüveg, napszemüveg. Miként legyen?
Szemüveg, vagy kontaktlencse?
Szemüveg helyett kontaktlencse, színes?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu