Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok kicsit homályosan...

Miért látok kicsit homályosan az új kontaktlencsémmel? Meg fogom szokni?

Figyelt kérdés
Most új fajta kontaktlencsét rendeltek nekem az optikában, és olyan furcsa, hogyha nem cseppentek egyfolytában műkönnyet a szemembe, nem látok elég élesen. A régi lencsémmel sosem volt ilyen. Hozzá fog szokni a szemem, vagy nem lesz jó ez a lencse? Szerintem nem a szemem romlott, és a dioptria elvileg jó.
2010. nov. 21. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó a lencse és száraz a szemed és azért láthatsz homályosan. Szerintem menj vissza és nézesd meg a szemedet lencsével, hátha a Kontaktológus vagy Optikus jobban látja mi lehet a baj.
2010. nov. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát jó de szemem nem szokott csakúgy folyamatosan simán száraz lenni... és ha nem jó a lencse, de fél évnyi adagot vettem meg mert annyi van egy dobozban, akkor kicserélik vajon, vagy azt is ki kell fizetnem? Igazából csodálkoztam is, hogy először nem adtak próbalencsét...
2010. nov. 21. 21:56
 3/4 anonim válasza:

Nem akarlak elkeseríteni de nem hiszem hogy megszokod.

Én már 2x jártam így csak nekem "bonyolultabb" a helyzetem, mert még cilinderes is a szemem és elég magas így kb. 2 fajta lencse van ami szóba jöhet. Mind a kettőnek elég magas volt a víztartalma de az oxigén áteresztő képessége 9-16%-os volt szemben némelyik sima dioptriás lencsével, mert azok között rengeteg 109-es is van.

És nekem is folyamatosan cseppentenem kell a szemembe ráadásul nem is mindegy milyen műkönnyet használok mert nekem csak egyféle jó de az elég drága szerintem.

Így nem tudom csak pár órát használni a lencsét amiből 3 havi adag elég húzós áron van.

Ja és valószínű azért nem kaptál próba lencsét belőle mert nem minden gyártó adja az elsőt ingyen, így erről nem az a bolt tehet ahol veszed.

2010. nov. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nekem is cilinderes! háát most már kicsit jobban látok vele, de azért még mindig nem olyan éles....megvárom ezta hónapot, aztán megint kipróbálom a régi lencsével mert még van belőle csak nem volt nálam más amikor muszáj volt újat beraknom... hát majd meglátjuk. Köszi mindenkinek.
2010. nov. 24. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!