Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szeretnék érdeklődni, hogy a...

Szeretnék érdeklődni, hogy a jobb szemhéjamon nem az orr felöli részen hanem a másikon megjelent egy vörös folt. és az orrom két oldalán is piros. Mi lehet ez? Voltam dokinál szerinte pikkelysömör (szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 18:17
 1/5 anonim válasza:

Hali.

Nekem van pikkelysomorom sajnos, már vagy 5 éve.

Jellegzetes voros foltokban jelenik meg, ilyen hámlással a kozepén, baromira viszket és ha vakarod tejred.

Évente kijon rajtad mint az állat, de kenőcsokkel le lehet hozni a 90 százelékát, de a térdeken és a konyokokon életed végéig ott fog maradni. Azzal kezdődik és orokre meg is marad, szal ha nincsen a térdeiden, meg a konyokeiden, akkor elvileg nem az.

Menj el bőrgyógyászatra, ne háziorvoshoz, mert az k*rvára nem ért hozzá.Remélem segítettem.Üdv

2010. dec. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ja igen még pár fontos info:

Csak oroklődéssel lehet ilyen betegséged, szal nézz utána a családfádban kinek volt ilyen problémája, ha volt.Ha nem akkor viszont kizárt.Ha meg igen,. akkor kezeltest magad, Én voltam az előző kommentelő, és már 5 éve élek ezzel együtt, 3 éve tünetmentesen, a térdeimet és a konyokeimet kivéve, de a stressz mindig kihozza, úgyh csak nyugodtan, de gorcsolj rá.Minden jót.

2010. dec. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most komolyan, inkább nekünk fogsz hinni, mint az orvosnak?
2010. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy nem feltétlenül kell a könyökön és térden megjelennie. Nekem is van,de nekem a fejbőrömön. Biztos, hogy az mivel a családban kb mindenkinek van...

Orvos is látta.

Nagyon jó krémeket lehet rá kapni, amik rendszeres kenés mellett tünetmentessé teszik :)

Stresszelni tényleg nem szabad!! :)

2010. dec. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is van ilyen bőrproblémám, éppen most is van, sikeresen kezelhető 1%-os Salicylspiritus-al, nem drága, a gyógyszertárban kérhető. Nálam a mellékvesekéreg működési zavara okozza hormonális alapon, a pajzsmirigy működése nem kifogástalan nálam, ám vigyázni kell hogy szembe ne kerüljön, mert közel van a szemhez, de nekem még nem volt emiatt soha gondom. Kb. háromszor megkenem, néha évekre elég. Egy próbát megér. Nekem nem viszket, tehát nem pikkelysömör! Több köze a gombához van.
2010. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!