Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -6.50 és -7es szemet lehet...

-6.50 és -7es szemet lehet PRK-val műteni? Olvasgattam, és a szemműtétek közül ez tűnik a legszimpatikusabbnak. Hasonló dioptriás szemműtöttek véleményét kérém szépen!

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 18:40
 1/5 tetris ***** válasza:

Helló! Nem tudom, mi lenne az a PRK, de nekem mínusz hatos volt mindkét szemem, 15 éve műtötték őket, és úgy látok mint a sasimadár. Tökéletesen!!!! Nagyon meg vagyok elégedve az eredménnyel.

A műtétet követő első 3 nap nagyon kellemetlen volt, állandóan könnyezett és szúrt a szemem, majd a falat kapartam, de kb 1 hét után már minden csodálatos volt.

Végül is, ha már 15 évvel ezelőtt is tökéletesre tudták faragni a szaruhártyámat, akkor ma már - a korszerűbb technika bevetésével - csak jobb lehet. Talán ma már a műtétet követő 3 napos rémálom is elmarad.

Minden szemüvegesnek csak ajánlani tudom a lézeres szemműtétet, mert jól látni maga a csoda!!!!

Ha hat és feles szemüveged van még jelenleg, akkor majd a műtét után fogod igazán érezni azt, hogy az ilyen erős lencsék mennyire torzítanak!!! A valóság egészen más léptékű, majd meglátod! Legalábbis én ezt tapasztaltam!

Kívánom, hogy jól sikerüljön a műtét!!!!!!!!! Bár még olyanról nem hallottam, bárkinek is elrontották volna.

2010. dec. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 issti ***** válasza:

Mínusz 12-14 dioptriát is szoktak műteni PRK-val.

Az első hozzászólót is PRK-val műtötték régebben, és gratulálok a látásához! Maradjon is így!

6-8 dioptria felett egyre nehezebb pontosan megjósolni a végeredményt, mert erősen egyénfüggő a gyógyulási folyamat.

Nyugodtan menj el vizsgálatra, és ha nincs kizáró ok vágj bele!

Fontos hogy szánj rá időt alaposan tájékozódni, mert neked kell döntened a saját szemedről.

Arra vigyázz, hogy nehogy rábeszéljenek a sima LASIK-ra!

Az Optimumnál ZYOPTIX néven fut, de ugyanaz. Túlságosan veszélyes.

Az Intralasik még bevállalható, ha van annyi pénzed.

Én a PRK-t választottam, és ma sem tennék máshogy.

A műtét utáni pár nap nagyon fájdalmas tud lenni, de gyógyulás után ép szerkezetű marad a szemed. A Lasik-Intralasik után marad egy lebeny ami nem nő vissza sohasem, és életre szóló kockázat, hogy extrém esetben elmozdulhat, leszakadhat.

Az Intralasik esetében jóval kisebb a kockázat.

2010. dec. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! A sima Lasik-ot én is eleve kizártam, mert nagyon sok negatív dolgot hallottam róla, nem mernék belevágni, a PRK viszont szimpatikus. Most töltöttem be a 18-at, egy másfél éve stabil a dioptriám, ha egy év múlva sem változik, elmegyek és megműttetem.
2010. dec. 6. 17:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából főleg azért aggódom, mert elég érzékeny a szemem úgy értve, hogy pl. kontaklencsét sem hordok, mert mikor be akarták helyezni mindig összezártam ösztönösen a szememet. Ez nagy gondot jelent szemműtétnél? / Bár azt hiszem, az optikában elég rosszul csinálták nekem ezt az egészet, mert két próbálkozás után azt mondták, hogy hagyjuk, holott szerintem szépen lassan megszokta volna a szemem/
2010. dec. 6. 20:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is amikor tették volna be nekem a lencsét, én is bezártam a szemem, kicsit nehezen ment, de már annyira megszoktam hogy vki tök közel teszi a kezét a szememhez egyáltalán meg se rántom a szemhéjam:)
2010. dec. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!