Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét nehéz berakni...

Kontaktlencsét nehéz berakni az elején?

Figyelt kérdés

És sok időbe telik?

Mert kontaktlencsét akarok, de mondták, hogy az elején nehéz lesz berakni, meg kivenni., Meg az embernek furcsa hogy a saját szemébe kell nyúlnia.

Mennyire nehéz ezt megszokni? És az elején mennyi idő lesz mire berakom meg kiveszem?

Aki már profi, annak mennyi időbe telik berakni/kivenni?


2011. okt. 28. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
hülye kérdések:P minden rajtad múlik
2011. okt. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden kezdet nehéz. Ez nemcsak a kontektlecsére vonatkozik.
2011. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Általános, hogy az elején sokaknak küzdelem, de ebben sem vagyunk egyformák, van akinek elég, ha megmutatják a trükkjét.
2011. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2 napba telt, míg sikerult eloszor berakni. Rájottem viszont, hogy egyáltalán nem kell a szememben "matatni" - ahogy hozzá ér a lencse a szememhez, máris rácuppan :) Kivételnél pedig szintén csak a lencséhez érek hozzá.

Most már másfél éve hordok kontaktlencsét és a berakás és kivétel csak néhány pillanatot vesz igénybe. Nagyon meg vagyok elégedve, sokkal jobb és élesebb a látásom, mint szemuvegben, nem koszolódik, nem párásodik és egyáltalán nem érezni a szemben. Mindenképpen érdemes kipróbálni :)

2011. okt. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van akinek könnyű, van akinek nehéz. Nekem nehéz volt az elején. Az ofotértben 1 órát ültem, addig kínlódtam vele, hogy berakjam, kivenni fél óra volt. De türelmesek voltak, én meg kitartó:D Ez ennyi ideig tartott még 2 napig otthon is, aztán egyre gyorsabban ment. Ezt is meg kell tanulni mint minden mást, ez időbe telik, de hogy kinek mennyi az változó.

Már profi vagyok, fél perc kivenni, berakni.

2011. okt. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én most is küzdök, pedig 1 hete rakok be minden nap napi lencsét és veszem is ki. anno a boltban a csaj már a haját tépte kb, annyira béna voltam. pislogok, becsukom, ilyesmi. kivenni már ügyesen tudom, betenni meg változó, van, hogy 15 perc van, hogy fél. de tanulok bele, egyre ügyesebb vagyok. mindenkinek más a szemreflexe, van, akinek elsőre is könnyű, én még most is pislogok, elnézek, stb.

sokkal jobb, mint a szemüveg.

2011. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!