Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét akarok. Van...

Kontaktlencsét akarok. Van olyan orvos, aki ért ezekhez?

Figyelt kérdés
Mert eddig voltam két orvosnál, és mind a kettő szemüveget írt fel, meg ajánlott. Van olyan orvos, aki támogatja, hogy kontaktlencsém legyen?
2011. okt. 27. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Az az orvos/optikus aki elvégzi a vizsgálatot az üzletben.

Nekem kb 10 éve lencsém van, és semmi gondom nincs vele, a szemüveget 2 havonta elhagytam, eltörtem, ha sokáig volt rajtam fájt a fejem, ezért váltottam.

2011. okt. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De megindokolták, hogy miért ajánlanak inkább szemüveget? Mert van olyan, akinek tényleg nem ajánlják a kontaktlencsét, egy barátnőm is úgy járt, hogy habár nem javasolták neki, ő mindenképp akart, és nem tudom hány fajtát próbált, de egy sem volt jó neki valami betegsége miatt. De szerintem menj el egy harmadik orvoshoz valami nevesebb optikába, és ha ő is azt mondja, hogy inkább szemüveg, akkor kérdezd meg, hogy miért gondolja így? És hogy nem lehetne-e mégiscsak megpróbálni a lencsét.
2011. okt. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az egyik nem mondott semmit, csak hogy nem jó. A másik azt mondta, hogy az hülyeség, meg alá megy a piszok, begyullad majd a szemem, meg ilyesmi.
2011. okt. 27. 10:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg ofotértban akkor. Én szemüveget csináltattam ott kétszer (két különböző városban), de mindkétszer nekem kellett győzködnöm az eladót meg a dokit is, hogy én nem akarok kontaktlencsét, mert már a gondolattól rosszul vagyok, hogy belenyúljak a szemembe.
2011. okt. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? 16 éves kor alatt nem szívesen adnak lencsét általában. De nagyon hülye dokik vannak. Menj el egy olyan optikába, ahol lencsékkel is foglalkoznak, és ott kérdezd meg.
2011. okt. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
18 elmúltam
2011. okt. 27. 10:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor ez nem lehet ok. Nyugodtan menj el egy optikába.
2011. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ofotértbe bemész, hogy "kontaktlencsét szeretnék", és akkor megvizsgálnak és adnak. Nem tudom, te hol jártál, de nekem sose ajánlgattak szemüveget, ha közöltem hogy kontaktlencsét akarok.
2011. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!