Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan lehetne JÓL megtörölni...

Hogyan lehetne JÓL megtörölni a szemüvegem?

Figyelt kérdés
Szemüvegtörlőtől sokkal koszosabb lesz (pedig ki van mosva) nem segít a szemüveg spray. Még eddig legjobban a tiszta papír zsebkendővel sikerült megtörölni, de ez sem mindig jó. Van valami ötletetek? Mit használhatnék?
2011. ápr. 23. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Én alkoholos ablak pucoló sprayt szoktam használni, vagy szappanos vízzel lemosom.
2011. ápr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és szarvasbőrrel törlöm meg.
2011. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A papírzsepi egy idő után karcolhatja a lencsét, ahogy mindenféle papír. Ne használd! Szemüvegtörlőt mosni csak langyos, (baba)samponos szabad, de azt is minél ritkábban. Nekem amik be szoktak válni: spray (de nem mindegyik jó, nincs általános recept, ki kell próbálni, van, ami nagyon pocsék, pedig márkás, van, ami noname, és jó), törlővel eltörölve, majd pár mp. múlva tiszta textilzsepi/pamutpóló alja, ami mondjuk rajtam van, mert az ugye rendszeresen van mosva, így tiszta, és nem is karcol :). Ha nagyon koszos, akkor a spray helyett jobb az ilyen dm-es, rossmannos eleve nedves, eldobhatós szemüvegtörlő, ami egyenként van csomagolva. Ez néha csíkosítja, de a koszt leszedi. Utána megint jön a száraz pamut, kis, körkörös mozdulatokkal, belülről kifelé.


És igen, a szarvasbőr nagyon jó, de azt kimosni SOHA!

2011. ápr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mosogatószerrel szoktam, aztán papírzsepkendővel megtörlöm.
2011. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
sztem a legjobb a lepedő!! mmint ami nekünk van az nagyon jó:D
2011. ápr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én bevált módszerem az, hogy előszőr leöblítem meleg vízzel, majd rakok rá mezei folyékony szappant és mindenhol körkörösen átdörgölöm a lencséket. Ezek után folyó meleg víz alá tartom a szemüvegeket, és leöblítem mindenhonnan a szappant. Ha sikeresen eltávolítottál minden szennyeződést, akkor az üveg taszítani fogja a vizet, és a víz nem egy hártya lesz az üvegen, hanem nagy cseppekbe összegyűlik. Ezeket a cseppeket lefújom az üvegről, tapasztalat szerint mindenféle papír/kendő/mikroszálas szar csak összemaszatolja. Ha jól megtisztítottad akkor egy erős fújással el tudsz távolítani minden vízcseppet a lencséről.
2011. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!