Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak újszülöttek, akik kék szeműként születnek, majd a szemük színe barna lesz?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Minden kisbaba kék szemmel születik, és a szeme az évek során kialakul. Úgy mint a hajad., az is lehet szőke mikor megszülettél de barna, vagy fekete lett. Ez az élet rendje. Van akinek KÉK marad a szeme. :)) És a vakoknak is kék a szemük. :(
2011. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

akkor még kevés pigment van benne.


másodiknak: nem igaz, hogy mindenki kék szemmel születik, nekem pl már akkor is barna volt a szemem :)

2011. jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen fekete volt a szemem újszülött koromban, most pedig olyan közepes barna színű.
2011. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem minden baba?? :) Ja én úgy hallottam, köszönöm legalább ezt már fogom tudni :))
2011. jan. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 éves koromig volt szőke a hajam, utána megbarnultam. 2 éves koromig meg kék a szemem, utána bezöldültem. Na ez most úgy hangzott, mintha egy rossz gyümölcs lennék XD
2011. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
:) Én meg fekete hajjal születtem,most szőke :)
2011. jan. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát én világosbarna hajú, kék szeműként érkeztem, mostanra viszont kopaszodó fejű, kék szemű lettem. :)

Egyébként a színváltásnak, mint mindennek, a gének az okozói. Magyarul, születéskor pl. a papa génje a domináns, de idő közben ez megfordulhat, és a mamától örökölt változat átveheti a szerepet -vagy fordítva.

Ha mindkét szülő kék szemű, akkor esélytelen a besötétedés, max zöldre vagy szürkére válthat az árnyalat.

2011. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

utolsó, ebben biztos vagy? mindig a sötétebb szemszín a domináns, nincs olyan, hogy megfordul a dominancia. A szemszín tudtommal autoszomálisan öröklődik, tehát még az se lehet, hogy lányoknál a dóziskompenzáció miatt váltakozik a szín.

De ha kifejted bővebben, esetleg linket is adsz, akkor elhiszem neked :)

2011. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nekem születésemkor kék szemem volt, és csak egy nagypapámnak volt kék szeme, úgyhogy mikor erről hallottam, csodálkoztam...
2011. jan. 8. 20:49
 10/16 anonim ***** válasza:

18:12-esnek:

Igen, a sötétebb szemszín a domináns, ha egy ember kétféle allélt hordoz. Pontosabban ilyen sorrendben: fekete, alatta barna, majd kék-zöld-szürke. Születéskor viszont még nem ennyire egyértelmű a dominancia. De ha valakinek mindkét örökölt génje sötét, akkor nem fog kék szemmel születni, pl egy telivér kínai.

Linket nem tudok küldeni, azt keress magadnak, de biosz szakos vagyok, igaz még csak gimiben, de ebben elég biztos vagyok.


Kérdezőnek:Ha az egyik nagypapád kék szemű, az több mint elég, az egyik szülőd tuti hordozza a kék génváltozatot, és tőle örökölted. A te gyereked is majd simán lehet kék szemű.

2011. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!