Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szem-nyomás mérése hogyan...

Szem-nyomás mérése hogyan működik?

Figyelt kérdés
Ma voltam szemészeten mert reggel óta szúrt az egyik szemem, egy sor vizsgálat után és egy adag eléggé csípő szemcsepp után jött a szem-nyomás mérés. A doki elő vett valami kis műszert, nem nagyon láttam mert könnyes volt a szemem, de amikor a szememhez nyomta, kicsit kellemetlen és fura érzés volt, maga a tudat is nyomasztott hogy miként lehet ezt megmérni. Ekkora az volt az agyamba hogy biztos valami nagyonvékony kis tűt szzúrnak a szemgolyómba és az itt keletkezett nyomást mutatja a műszer " ingája ". Még csodálkozik a doki, hogy miért próbálom becsukni a szemem :D Végig az volt bennem hogy valami cuccot belenyom a szemembe, így az agyam is automatikusan azon volt hogy bekén csuknom a szemem, hiába akartam nyitva tartani, mindig hunyorítottam, aztán mondogattam magamba hogy "semmipánik" :D Végre sikerült nyitvatartanom a szemem. Hogyan működik ez a nyomás mérő műszer, valaki le tudja írni nekem?
2011. jan. 12. 09:57
 1/5 A kérdező kommentje:

Itt egy kép a műszerről:


[link]

2011. jan. 12. 10:26
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szemnyomás mérése általában réslámpára helyezett ún. tonométer segítségével történik. A vizsgálat előtt a beteg szemét szemcseppel érzéstelenítik, és egy festéket tartalmazó cseppel vagy papírcsíkkal megfestik a könnyfilmet. Ezután a réslámpa kék fénnyel világító mérőfejét a szaruhártyához érintik. A mérőfej finom nyomást gyakorol a szaruhártyára, és az orvos megállapítja a szem belső nyomását abból, hogy mekkora nyomóerő hozza létre a szaruhártya egységnyi felületének lelapítását.
2011. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és ez az érték normális esetben átalában mennyi?
2011. jan. 12. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:
12-21 Hgmm.
2011. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 12. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!