Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hirtelen felállás, fejben...

Hirtelen felállás, fejben lévő erős nyomás, de éleslátás?

Figyelt kérdés
Ma estefelé kicsit elszunnyadtam, de éjfél körül mikor felébredtem, és felkeltem az ágyból, akkor olyan erős nyomást éreztem a fejemben pár mp-ig, ez olyan gyakori nálam, mindig így van, a vérkeringésem a végtagokban és a vérnyomásom nem mindig okés, ezt örököltem anyámtól, DE...szemtengelyferdülésem van, nagyon minimálisan igaz, bal -0,25 jobb -0,50, és tudom hogy az erősebb fényforrásokat még régebben is, amikor még elvileg mindent mást tökéletesen láttam, a fénypontok mindig kicsúsztak különböző csíkokban, szögekben a helyükről. Általában mikor felébredek a monitoromra esik a figyelmem és a rajta lévő kék LED-re, szinte teljesen tökéletesen tisztán sohasem látom majdnem. Ahogy hirtelen felkeltem az ágyból, éppen sikerült a monitoromat néznem az erős nyomás ideje alatt, és lám minden tökéletesen tiszta volt, az ágyban fekvés közben pedig szétcsúszott még, de ez az egész kb. 4-5 mp-ig tartott. Aztán amikor már elmúlt a nyomás megint rossz volt minden. Kérdem én, mivel már nem 1x tettem fel kérdést szemproblémámmal kapcsolatban, hogy akkor most mivan velem? Újabban letettem a szemüveget, mert nem akarom hozzászoktatni, és a látásom mindig változó, 1 nap jó, 1 nap rossz, szóval sosem fix, de nem is romlott. (20/F)
2011. júl. 31. 00:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nem vérkeringési probléma okozza, hanem szembetegség, akkor esetleg lehet az egyik esélyes a magas szemnyomás.

Nálam úgy vették észre, hogy egy magas szemnyomásos ismerősömnek panaszkodtam, hogy sokszor mikor hirtelen fordítom a fejem, elsötétedik a kép.Ajánlotta, hogy méressek szemnyomást, mert ez az egyik tünete. Elmentem, a normális 12-21 helyett 26 volt az érték. Azóta is cseppet használok.Tehát mázlim voltm mert a hosszan tartó magas szemnyomás rontja a látást.

Ezen kívül a magas, akkor olyan is elő szokott fordulni, hogy az ember meglepően élesen lát.

Persze teljesen más is lehet a háttérben, de ezt nézesd meg, mert ez egy piszok alattomos betegség. Észre sem veszed, csak mikor már romlott a látásod.

Ugyanakkor lehet, hogy mindössze csak arról van szó, hogy mikor felállsz, vagy felülsz, hirtelen leesik a vérnyomásod.

2011. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!