Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencsét a kontaktlenc...

A kontaktlencsét a kontaktlencse folyadékban meddig lehet tartani csere nélkül?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy naponta kell a folyadékot cserélni mert bekristályosodik különben. Ez igaz, ti mit tudtok erről?


Ezt azért kérdezem mert ha 2 napig nem teszem be különböző okokból akkor hagynám benne a folyadékban....


2011. júl. 3. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:

egy hétig simán benne hagyhatod csere nélkül. tovább is, csak akkor elvileg használat előtt érdemes lemosni. egy-két nap alatt semmi baja nem lesz, amúgy egy-két hét alatt sem, sőt, én még sosem tapasztaltam, hogy kikristályosodott volna. max, hogy kiszáradt és olyan volt, mint egy darab műanyag, de ez csak sok hónap alatt történik meg, ha elpárolog róla a folyadék.

9 éve van kontaktlencsém, tapasztalat. :)

2011. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszike a választ! :)))
2011. júl. 3. 14:33
 3/3 anonim ***** válasza:
hetente kéne cserélni a folyadékot legalább. persze én is tároltam már benne egyszer hónapokig is, akkor sem lett semmi baja.
2011. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!