Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan javíthatnám vissza/fel...

Hogyan javíthatnám vissza/fel a látásom?

Figyelt kérdés

Kicsi koromban sok répát ettem ezért nagyon jól láttam...most osztály szinten teljes körű kivizsgáláson voltam és kiderűlt, h rossz a látásom. Ez lehet attól, h amiért nincs semmi hobbim(nem szeretek semmi kültéri dolgot) ezért sokat kockulok és ezért romlott el a szemem, de apám mesélte, h (kis)gyerek korában szuperűl látott, most pedig erős szemüveg kell neki, anyukámnak szemüveget kéne hordania, mert a fényre kicsit érzékeny a szeme(általában reggel kicsit megcsillog/könnyezik a szeme), de nem hordja...A fiatalabb nővérem is kicsit rosszul látott ezért neki is lett véve, de nem hordta és jogsija is van pedig anno rossz szeme volt, az idősebb nővérem harmadikos korában lett szemüveges és az állítása szerint a szemüveg miatt ment jobban tönkre a szeme. Én nem akarok szemüveget hordani, mert a tudat is, h rossz a szemem, már eléggé lehangoló(a számomra), a fiatalabb nővérem szeme is rendbe jött és, mert szerintem vissza lehet fordítani a szem "rongálódásomat".

Nem akarok szemüveges lenni!


2011. jan. 18. 16:05
 1/10 A kérdező kommentje:
UI: Nem nagyon tudom kialudni magam és sajnos a gépről sem tudok örökre lemondani.(hátha segítek ezzel)
2011. jan. 18. 16:07
 2/10 anonim ***** válasza:

Már az is segít, ha szemüveg nélkül boldogulsz.

Nekem is volt, mindenki azt mondta, hogy ha nem hordom, romlani fog, de ha hordom, megjavul. Akkor tettem le végleg, amikor a szemész felírta az erősebbet, nagyot csalódtam. Azóta se romlott, sőt jobban látok, mint amikor szemüvegem volt. Nem vagyok egy sasszem, de nekem jó.

Plusz: van egy szemtorna, vagy látástréning, vagy mi, keress rá a google-ban, állítólag nagyon jó!

2011. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Anyukádnak érdemes lenne fekete áfonyát illetve luteint szedni,mert a fényérzékenységet simán elmulaszthatják!A látás élességére is hatnak,illetve megakadályozzák a romlást.Érdemes azt is figyelembe venni,hogy a szemfolyadékban többszörösen több C-vitamin van,mint a vérben,ha C-vitamin hiányosan táplálkozunk,ez hamar meglátszik a szem állapotán.
2011. jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*A szemfolyadékban 30-szor magasabb a C-vit tart.
2011. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem az a lényeg, h boldogulni tudjak az életben a látásommal és lehessen jogsim(meg ami egy embernek "kell").

Amúgy anyám szeme csak reggel könnyezik és kész, azon kívűl (már)semmi baja. Amúgy azért hoztam fel, mert tudom, h ha a családon belül több féle szembaj van akkor nagy az esély rá, h legalább az egyik nekem is lesz.

2011. jan. 18. 17:16
 6/10 anonim ***** válasza:
@16.12 Ott az igazság!!!
2011. jan. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha hordod a szemüt, akkor csak még inkább romlik mint egyébként romlana.
2011. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szóval összességében az a lényeg, h a szemüveg hülyeség?...lehet benne valami
2011. jan. 18. 21:28
 9/10 A kérdező kommentje:

Lehet, h hülyén hangzik, de ha eszek sárgarépát az mennyit segít(napi témában:levesben +, ha van otthon akkor egy darabot nyersen)?

UI: Most hétvégén ki tudtam magam aludni, és nem is voltam annyit monitornál és sokkal jobban látok(azt hittem, h legalább egy hetes "folyamat"lesz).

2011. jan. 22. 19:54
 10/10 heroinbandi válasza:
a répa semmitse fog segíteni.
2021. dec. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!