Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mekkora a legkisebb látásromlá...

Mekkora a legkisebb látásromlás amire már lehet lézeres szemműtétre menni?

Figyelt kérdés
Kb -1.00 és -1.25ös a szemem és kontaktlencsét hordok, viszont ennek beszerzése azért valljuk be elég drága. Szemüveg nálam kizárva, úgyhogy gondoltam rá hogy hosszabb távon jobban megérné egy lézeres szemműtét mint a kontaktlencsék folyamatos vásárlása, a látásromlásom viszont sokkal kisebb mint azoké akik lézeres szemműtétekre szánják el magukat általában... Szerintetek ezzel mehetek? Mennyire éri meg?
2011. jan. 19. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
én a helyedben vennék egy szemüveget.
2011. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetris ***** válasza:

Véleményem szerint sokszorosan megéri megcsináltatni a műtétet.

Először is: Soha többet nem lesz gondod arra, hogy eltörik, bepárásodik, elvész, letválik a szára, kimegy a divatból, akadályoz a sportban, csókolózáskor... srb.

Másodszor: Igaz, hogy eléd drágácska a műtét, de egy olyan szemüvegkeret se olcsó, ami azért kinéz valahogy. Ráadásul ugye kell egy tartalék szemüveg is, ha az első tönkremegy.

A műtét 2-3 szemüveg árából megvan.

Az se utolsó szempont, hogy minél elősebb egy szemüveg, annál jobban torzít. Míg a műtét után nincs ilyen torzulás, és hidd el, nincs az a keret, ami jobban állna annál, mintha egyáltalán nem kéne hordanod.

Sztem csináltasd csak meg nyugodtan a műtétet, mert vastagon megéri.

Tapasztalatból mondom.

2011. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ilyen kis dioptriával is csinálnak műtétet?
2011. jan. 21. 20:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem szeptemberben volt műtétem, megérte. 12 évig volt rossz a szemem. Ebből 10 év lencse. Pénzben jobban megéri a műtét, hamar visszajön az ára. De a műtét előtti xanax se volt semmi XD. Ilyen alacsony dioptriával nyugodtan mehetsz. A korlát ami után nem műtik (legalább is nekem ezt mondták) -16 vagy +6.
2011. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tetris:

Igenis lesz gondja a későbbiekben, mert vissza fog romlani!!

Olyan ember a világon nincs, akinek a műtött szeme élete végéig jó lesz.

Műtétnél csak a szaruhártyába faragnak bele, a rossz látást okozó helytelen-szemalak megmarad, ezért fog az elkövetkező években ismét romlani.

Ráadásul úgy tudom, hogy a műtött szemű embereke éjszakai látása jelentősen romlik.

2011. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!