Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az betegség, ha egy embernek...

Az betegség, ha egy embernek az egyik szeme kék, a másik barna?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek van így..
2009. febr. 5. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az.
2009. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem sem.van ilyen.nekunk egy nagyobb termetu kutyánknak volt éppen így az egyik barna a másik kék.
2009. febr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és mégis, mitől lehet ez?
2009. febr. 5. 17:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ennek genetikai oka van. ilyen furán öröklődött a szemszín, de nem betegség semmiképpen. ez olyasmi öröklődési ritkaság lehet, mint pl a hollófekete haj, kreol bőr, és kék szem.
2009. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a jelenségnek Heterochromia a neve, amikor az egyik szemben a másikhoz képest túl sok vagy túl kevés pigment van, és az esetek legnagyobb százalékában genetikai eredetű az oka.


[link]


Nem is annyira ritka, néhány sztárnak is ez van pl Kate Bosworth.

2009. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2009. febr. 6. 17:30
 7/11 anonim válasza:
100%

sziasztok. hát nekem ilyenek a szemeim. (az egyik kék a másik barna). kék szemekkel születtem, de szürkehályog nevű betegségem lett, és a műtét után az egyik szemem barna lett. de 21 éves koromban lesz még egy műtétem (vmit beültetnek) és akkor reménykedem hogy visszanyerem a régi kék szemeim:)

amúgy sokan különlegesnek ,sőt szépnek találják hát nekem valahogy nem jön be :S :D sztem nagy hátrány. lehet h ilyen nem sok embernek van, talán éppen ezért nem szeretem. vagy nem tudom, én vhogy nem látom szépnek.

2009. febr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem betegség, viszont ha kicsit furcsa is, szerintem tök jó. :D
2010. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 FAKESZmester válasza:
58%

szerintem is jó de csak akkor ha zöld-kék a szín

és amúgy nagyon ritka, a lakosság kb. 1%-a

2011. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
nem betegség viszont gyakran kell vele orvoshoz járni mert könnyebben kialakulhat rajta betegség, és az is előfordulhat, hogy egyik szemével nem lát olyan jól mint a masikkal
2011. szept. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!