Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » HA valami bele ment a szemebe...

HA valami bele ment a szemebe és nem jön ki az orvos hogyan szedi ki? Milyen módszerrel? Csipesz? :S

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 07:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Kis locsolóval kiöblíti.
2011. febr. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

MIVEL??El se megyek:D

De tényleg.Ha nekem nem jött ki mosással akkor neki mér jönne ki.VAgy magasnyomású a locsoló?:S:S

2011. febr. 11. 07:31
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam hogy úgy van benne mint mikor egy szempilla belemegy hanem a szemgolyóba van valami.
2011. febr. 11. 07:32
 4/16 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítőt cseppent bele, és kiveszi. Nem fog fájni, nem érzed!!!!

Utána kicsit kellemetlen, nem lehet rendesen látni,nem lehet autót vezetni, és egyedül kicsit nehezebb a közlekedés de maga a kiszedés nem érezhető. Menj nyugodtan.

A férjem kapott itthonra 2 cseppentőt is amivel 2 napig csepegtetni kellett, igaz neki a vasszilánk állt bele 2 helyre.

2011. febr. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Tinker Bell ***** válasza:

Ha a szemgolyódba fúródott valami, akkor már régen az orvosnál volna a helyed! Nagyon nagy kárt tudsz magadnak okozni azzal, hogy felelőtlen vagy! Természetesnek veszed, de iszonyatos érzés megromlott vagy elvesztett látással élni.


Nekem egyszer a pisztáciának a vékony hártyája ment bele a szemembe és egészen hátracsúszott. Az ügyeleten nekem is a fent említett öblítős módszerrel szedték ki. Nem emlékszem fájdalomra, illetve igen, de az a piszok miatt volt, nem a kiszedésétől.

2011. febr. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Azt kiszedik. De ha úgy belement valami akkor az nyilván fáj is. Ez sem zavar?
2011. febr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Belecsöppentenek a szemedbe, és onnantól kezdve semmit nem érzel a szemed felől. Ülsz egy széken, és az arcoddal nekidőlsz egy nagyítóféle valaminek, amivel a doki nézi a szemedet. Bármit el tud távolítani. Utána kb 2-3 öráig még hat a fájdalomcsillapító, úgyhogy nem érzed az utóhatásokat sem. Egyébként lehet élni egy szemmel is, csak elég nehéz megszokni a tájékozódást. Még király is lehetsz, a vakok között.
2011. febr. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát az én szemembe még sosem cseppentettek bele előtte....

Amúgy nem fáj. Ha pl. a felső szemhéjadnál van, akkor fog egy bigyót, kifordítja a szemhéjadat és kitörli. Nekem már sima üzemorvos is megcsinálta.

Utána meg mondja, hogy mivel csepegtesd a szemed.

2011. febr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nos.Tegnap este ment bele és elmentem a dokihoz.Belecseppentett 3 szor az érzéstelenítővel kifordította aszemhéjat és rájött hogy fémszilánk van benne.Utána valamivel kapargatta .Aztán bekenték egy SEPTOSYL nevű kenőccsel.Most kezdem érezni hogy kicsit féj.


A SEPTOSYL miatt egy kicsit homályosan látok.MEnnyi ideig tart ez a homály?Még délelőtt be kéne menjek Szekszárdra.BUSSZAL.

2011. febr. 11. 09:17
 10/16 anonim ***** válasza:

"Még délelőtt be kéne menjek Szekszárdra.BUSSZAL."


Ha te vagy a sofőr akkor nem menj.

2011. febr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!