Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha valaki távolra rosszabbul...

Ha valaki távolra rosszabbul lát, akkor van valami módszer, ami ezen javíthat? Ezalatt pédául valami szemtornára gondolok vagy ilyesmi.

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a rövidlátás, ami leginkább szemüveggel(kontaktlencsével) javítható.Ha a családban másnak is van, és romlik is, mindenképpen megnézetném szemészorvossal.
2011. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szem orvos--->szemüveg
2011. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
C vitamin, bétakarotin, fekete áfonya, lutein. Ezenkívül meg természetesen, szemüveg/kontaktlencs, illetve szakember.
2011. febr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rövidlátásomat szemüveggel korrigálom.
2011. febr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
ajánlom a szemüveget... én is rövidlátó vagyok, legjobb megoldás, hidd el. ez a legjobb mód, mért nem akarsz szemüveget?
2011. febr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
DE Ő nem rövidlátó! Ő azt kérdezte hogy javítható-e. A szemüveg meg nem javítja... Amúgy www.szemtorna.hu, tenyerezés, ingázás, napoztatás, napi 20 percben minimum. De vannak még a honlapon gyakorlatok.
2011. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

A bates módszer szart se ér. 3 hónapig csináltam a 0.6-os szememre. 20perc tenyerezés

20 perc inga

20 perc snellen tábla

20 perc napozás


Előtte még szemcsit se hordtam. Semmit nem javult a szemem.

2011. febr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Doruss ***** válasza:

A szemtornák leginkább akkor jók, ha meg akarod előzni a szemed romlását. Visszafordításnál nem mindig eredményes.

Egyébként egy ismerősöm (aki távolra rosszul lát) mesélte, hogy van egy speciális szemüveg (sajnos nem tudom, mi a neve) ami annyiból áll, hogy valami különleges rácsféleség van a lencse helyén, és minden nap egy kis ideig azt kell használni, pl. ha tv-zel vagy ilyesmi, és utána, ha leveszi, akkor egy jó ideig tök jól lát, és ha rendszeresen csinálja, javul is a szeme. Sajnos nem tudom, hogy mi ez pontosan... talán kérdezz meg egy szemorvost.

2011. márc. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!