Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A Bates módszer bejött valakinek?

A Bates módszer bejött valakinek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 17:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%
Mivel a szemorvosok egyöntetűen nem ajánlják én elgondolkoznék...
2011. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Soha senkinek. Aki azt állítja, hogy neki igen, annak nem is volt rá szüksége vagy placebohatás lépett fel vagy anyagilag érdekelt a dologban.
2011. jún. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%

Google - vén péter

[link]

2011. jún. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Hát én próbálkozok vele, én pozitívan jeleznék vissza róla. Eddig az iskola meg a kollégium miatt nem volt időm rá hogy gyakoroljak, úgyhogy csak néha szombat/vasárnap megesett hogy csinálgattam. Azóta ha a nagyszüleimnél vagyok teljes nyugodtsággal látom a fotelből (kb 2 méter távolság) a tv-t, pedig 2 hónapja még tisztán emlékszem hogy a vv-ből annyit láttam hogy néhány nagy színfolt, a szemem fájt meg könnyezett mint állat, arról meg hogy az rlt-klub feliratot képes legyek elolvasni álmodni se mertem. Most sem látom teljesen tökéletesen, de a betűket már könnyek ki veszem, elolvasom ekkora távból. Most hogy itt a szünet, nekivágok és úgy tervezem hogy őszre a kukában lesz a szemüvegem...

15/l

2011. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
8%

"Most hogy itt a szünet, nekivágok és úgy tervezem hogy őszre a kukában lesz a szemüvegem..."


Ne dobd ki a szemüveged, mert ősztől nem fogod látni a táblát az iskolában.

2011. jún. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Képzeld már azóta látom amióta 2-3x megcsináltam. Szóval erről ennyit. De most hogy mondod igaz is, inkább eladom a keretet vmi hozzád hasonló hülyének hagy vigye és gyengítse a szemét továbbra is:D
2011. jún. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Jah és idézve egy másik hozzászólót, ez után bíráld:

"Mel Schneider izraeli természetgyógyász dolgozta ki a módszert, dr Bates (orvos) segítségével. Schneider funkcionálisan vak volt, amikor nem fogadta el a helyzetét, és megpróbálta az agyának olyan részeit stimulálni, speciális gyakorlatokkal, hogy láthasson. A nyugati orvoslás is elsmeri, hogy vannak látóidegejtek az agynak más területein is, kisebb mértékben, de dr. Bates volt az első, aki felkarolta azt az álláspontot, hogy nem a szemünkkel, hanem az agyunkkal "látunk".

Karöltve Schneiderrel, mint kísérleti alannyal bizonyították, hogy speciális gyakorlatokkal az agy olyan idegpályái is működésbe hozhatók a látás érdekében, amelyeket eddig nem a látás közpotjának ismertek. Dr. Bates volt az első, aki szerint amit látunk, az a valóság kicsinyített fordított mása, és az agyunk alakítja olyanná, amit "látásnak " hiszünk. Mel Schneider ennek alapján a saját maga kísérletezte gyakorlatsorral megtanult látni (bizonyos mértékig), ami arra elég volt, hogy jogosítványt szerezzen-rendszeresen látogat Magyarosrszágra előadást tartani. A szemtrénig eljárások lényegében kettejük tapasztalatára épül."

2011. jún. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%

"Mel Schneider izraeli természetgyógyász dolgozta ki a módszert, dr Bates (orvos) segítségével."


Bates meghalt 1931-ben, Izrael 1948-ban alakult meg.

2011. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

ma 01:06


Enyhe rövidlátásban "javulást" tapasztalnak a Bates-módszer használói a köv. okokból:


- nem használják a szemüvegüket, ami miatt egy kicsit élesedik a látás a rendszeres használathoz képest

- a fénybe nézés szűkíti a pupillát, ami élesebbé teszi a látást

- megtanulnak elmosódott látással tájékozódni

- placebohatás

- a szem "tornáztatása" közben időnként fellépnek hatáson, a szemgolyón lévő nedvesség miatt, amik miatt néhány másodpercre javul a látás, mert helyi "lencsék" alakulnak ki. Ezek elhitetik a pácienssel, hogy javul a látása.


Az átmeneti, enhye és részben látszólagos javulások elhitetik a Bates-módszert használóval, hogy a módszer működik, ez kezdeti lelkesedést ad, és ilyenkor az illető írja a sikertörténeteit a netre, meg mindenkinek elmeséli, hogy néhány hónapon belül eldobja a szemüvegét stb.


Aztán a javulás nem folytatódik, ill. nem tartós, nem megbízható, éd a kezdeti lelkesedés elpárolog. De ezt már nem szokták a Bates-hívők ugyanolyan lelkesen reklámozni, mint a kezdeti látszateredményeket.

2011. jún. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Nekem édes mindegy mit gondoltok, a látótávom egyre tágul. Ha nem hiszitek, engem az irtóra nem érdekel, a javulásom igenis tartós, mivel már pár kommentel előbb leírtam hogy mennyit láttam a tv-ből. Na képzeljétek, már a 12-es karikát is élesen látom. Pedig volt olyan időszakom is amikor az egész kép foltokból állt össze... De hát ez van. Ha szerintetek nem működik, egészségetekre. Az én szemem igenis hálás érte hogy mindennap csinálom a gyakorlatokat, és néhány rögeszmés okos miatt nem fogok leállni és azt a szemgyilkos lencsepárt a szemeim elé láncolni.
2011. jún. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!