Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek ha nincs kontaklenc...

Mit tegyek ha nincs kontaklencse ápoló folyadékom?

Figyelt kérdés

Véletlenül a koliba hagytam a folyadékot,a tratómat és a szemüvegemet is:S

Holnap hazahozzák nekem de éjszakára mit csináljak a kontaklencsével??

Mert nemrég bontottam fel és nem akarom kidobni..:S


2011. márc. 3. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is jártam így egyszer. Egyszerűen beletettem egy tégelybe, lezártam, és otthagytam. Kicsit száradt lett, de a folyadék és a tartó hamarosan megérkezett (nekem venni kellett, mert elhagytam őket), és újjáélesztettem a lencsém (ilyenkor még simán újrahidratálható, visszahozható akiszáradásból, a folyadék meg fertőtleníti, ha olyan fajta). Bennehagytam egy-két napig érintetlenül, aztán ugyanúgy lehetett hordani.

Szóval azt tanácsolom, keress neki valami zárható, tiszta tartót, tálkát.

2011. márc. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen:)))

akkor ne rakjam bele forralt vízbe ugye? mert ilyet is olvastam...

2011. márc. 3. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:

o.O

Forralt víz... nem tudom. Nem is hallottam erről. Nekem működött víz nélkül is a dolog. Amúgy lehet benne valami, mert az ázva tartja, de nem rakódik ki vízkő. Szóval nem hangzik hülyeségnek, de tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban.

2011. márc. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

vízbe nem szabad tenni, forraltba se, semmilyenbe se.

én a helyedben rögtön mentem volna hogy vegyek folyadékot.

2011. márc. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!