Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Folyton bevérzik és fáj a bal...

Folyton bevérzik és fáj a bal szemem, mitől?

Figyelt kérdés
Általában akkor éjjel, ha előtte való nap gépeztem, pedig nem gépezek olyan sokat, pár órát. Mindig csak a bal szemem. Ilyenkor bevérzik, 1 nap alatt elmúlik, aztán újra bevérzik. Már 2 hónapja van ez. Csak távollátó szemüvegem van, lehet, hogy szükség lenne közellátóra is (az biztos, hogy elég közelről nézem a laptopot.)?
2011. márc. 19. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
A veséd és a vérnyomásod rendben van?
2011. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erőltetni nem szabad a szemet, nálad meg pláne, mert ezeks zerint érzékenyek az erek a szemedben. Menj el szemészhez, aki ír rá valamit, esetleg szemüveget is javasol, és valamilyen C-vitamin tartalmú gyógyszert ad, ami erősíti az ereket a szemedben. A szemnek a gyakori, kiújúló trauma végzetes, visszafordíthatatlan károsodást okozhat, nagyon érzékeny szerv, ráadásul nem pótolható. Úgyhogy semmiképp se nyúzd, menj dokihoz. A géptől is eltilt valószínűleg pár napra legalább.
2011. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első: rendben. Mondom, valószínűleg a rövidlátásommal lehet a baj, ezért gépezés, olvasás után van mindig ez.

Második: Jézus, ne ijesztgess! A háziorvosom azt mondta, hogy ez tartós károsodást nem okozhat.

2011. márc. 19. 14:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok: nekem a szemorvosom mást mondott, csak ezért írtam ezt... Nekem is volt bevérzéses problémám, mikor az egész szemem véres volt, olyan voltam, mint a nyúl... Azt mondta, vagy pár hónapig max napi 5 percre ülök a gép elé (a többit mással intéztetem), és nem hordok kontaktlencsét (előtte se hordtam sokat), akkor maradandó baja lehet, látásromlás, vérellátási bajok miatt, látási zavarok, fájdalom, stb).
2011. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, igen, de gondolom megvakulni pláne nem lehet tőle, főleg nem hónapok alatt. Nekem nincs kontaktlencsém, mondom, valószínűleg az a baj, hogy túl közelről nézem a gépet meg így olvasok. Bevérezve meg csak a bal van, a belső oldalán. Szerdán megyek szemészetre a Kapás utcába. Addig meg kevesebb gépezés, ahhoz is felveszem a távolátó szemcsimet, messzebbről nézem, és azt csináltam, hogy a szemcsim bal oldalát beragasztottam egy papírral, hogy azzal a szememmel n nézzek most a monitorra. Jó ötlet?

Köszönöm az eddigieket, felpontoztam mindenkit.

2011. márc. 19. 14:28
 6/7 A kérdező kommentje:
Az első mondat helyesen: "megvakulni nem lehet tőle, pláne nem hónapok alatt"
2011. márc. 19. 14:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, megvakulni nem hinném, meg ugye attól is függ, mi okozza a panaszt.

A beragasztás jó ötlet, csak lefárad majd a jobb szemed, pihentesd időnként.

2011. márc. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!