Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nekem van szemüvegem és...

Nekem van szemüvegem és minden negyedik hónapban újat kell írni elég sokba kerülnek az újítások pedig nagyon sokat hordom, messzire látáshoz kell a táblát se látom az első padból mit lehet tenni hogy ne kelljen megújítani folyton?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?


Nekem az hozott változást, amikor egyszer megmakacsoltam magamat, és nem engedtem, hogy erősebbet írjanak fel. (Ekkor volt -6 és -7,5.) Egy egész dioptriával erősebbet akart felírni az orvos, de nem hagytam. Utána évente jártam ellenőrzésre, és érdekes módon a szemromlásom ezen a ponton megállt. MInden évben fel akarta írni azt a plusz egy dioptriát, azaz nem romlott tovább a szemem.


Felnőtt koromban lézeres szemműtéttel helyrehozattam. Ma szemüveg nélkül élek, immár 9 éve.

2010. febr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
pedig nem szabadna erősebbet felirnia,nem dolgozik a szemed,sose lesz jobb,csak romlani fog
2010. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
11 éves vagyok és a szemüvegem most -1,5 és -1,25-ös ennél biztos nagyobbat ír föl,az osztályfőnököm azt mondta,hogy még ez is durva!nemtudom mi legyen.
2010. febr. 19. 18:05
 4/5 A kérdező kommentje:
bocs 12 éves félreirtam.
2010. febr. 19. 18:06
 5/5 anonim ***** válasza:
-1,25-tel nem látod a táblát az első padból? Az lehetetlen, mert én kb -2-ig még a második padból is láttam, ha nagy betükkel írt a tanár, sőt még olyan is volt, hogy -2,75-tel (!) is a 3. padból is el tudtam olvasni, ami a táblán volt. Azért mondom így, mert most lett kontaktlencsém 😂
2018. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!