Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van itt olyan aki színes...

Van itt olyan aki színes kontaktlencsét hord?

Figyelt kérdés
Mennyiért veszitek és mennyi ideig jó? Meg vagytok vele elégedve? Teljesen elfedi az eredeti szemszínetek?
2011. márc. 28. 07:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sötétbarna a szemem, és Johnson's szürke lencsét szoktam venni, teljesen fedi az eredeti színét. Elég drága, 3x2 hetes és 12 ezer körül van, de az olcsóbbak sajnos nem fedik jól a szemszínemet, kipróbáltam párat. Jó a szemem, úgyhogy nem dipotriás és nem használom rendszeresen, csak amikor olyan kedvem van, felbontok egy párat és hordom 2 hétig.
2011. márc. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!!


Én is szürkét néztem :)

2011. márc. 28. 09:09
 3/6 anonim válasza:
Nekem is van, barna szememre kék...én most havi lencsét vettem 1gy hónapig használható. Nemhordom csak hangulattól függően de nem napi szinten. Én megvagyok vele elégedve jól fed, de persze a pupillám mérete változik a fényviszonyok változása miatt, szóval néha kicsit látni a barnát is, de nem feltünő. Mivel szlovákiai vagyok igy árat euróban tudok mondani, a tartóval és a fertőtlenitő folyadékkal 18 euró körül van.
2011. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14:49, márkát nem tudnál mondani? Milyen a lencse görbülete?
2011. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ciba Freshlook lencsék: épp csak a pupilla külső szélét színezték át, de a zöldes szememből nem tudott szürkét, se kéket csinálni. Rémes eredmény.


Soflens Natural Colors: a lehető legrosszabb, annyira mű hogy kilométerekről kiszúrja bárki. Viszont ez jól fed. Minőség rossz.


Szerintem amit az első is írt...a 2 hetes Johnsons lehet esetleg jó, mert az tényleg jó lencséket gyárt, bár a színesben nehéz olyat találni ami nem természetellenes és jól is fed.

Legjobb szerintem ha optikába bemész próbálgatni, az ingyen van és akkor meglátod. Én sajnos megvettem mindet és 1 napig sem hordtam annyira rosszak voltak, felesleges pénzkidobás volt csak... a maradékot meg eladni sem tudom.

2011. márc. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha csak arra akarod hordani,hogy átszínezd a szemed,akkor ne vedd meg. A színes kontaktlencsétől fullad a szem nem kap levegőt mert a lencse színes része nem enged át elég oxigént és max 1 év rendszeres hordástól úgy kieresedik a szemed,hogy vehetsz szemüveget.


A színes lencsék sajnos eléggé mű hatásúak bevallom nekem is pont most van színes kontaktlencsém (de nekem kell is kontaktlencse a látás miatt) és az új suliban,ahol eddig senki sem ismert az egyik tanár az első találkozásunknál kiszúrta. Aztán,ahogy teltek a hetek egyre többen észrevették. Bár nem volt nagy téma,akkor amikor észrevette valaki nem nagyon érdekelte őket csak megcsodálták és többet szóba sem jött. Aztán van egy csomó olyan osztály társam,akinek kb 10 centiről már kb 50-szer a szemébe néztem és észre sem vette. De valaki meg dícsért,hogy jól néz ki én meg szerencsétlen elszégyeltem magam,hogy egy szilikondarabra büszkélkedhetek. Csak akkor vegyél színes kontaktlencsét,ha nem jó a látásod,mivel nagyon veszélyes. Olyan embert is ismertem,aki csak,azért hordta,hogy megváltoztassa a szemszínét szerintem ez sem egy rossz ötlet (mivel én is ezért hordok színeset) de a színes lencsét hagyjuk csak az olyanokra,akiknek szükségük is van rá. Az a pillanat meg szerintem elég ciki,amikor észreveszik. Oda jönnek 5-en aztán "váó mutasd mutasd". Én 6-7 ezer forintért vettem és megvagyok vele elégedve,mert tökéletesen fedi a szemem az eredeti szemem a pupilla körül (ha összemegy a pupilla) akkor egy 1-2 mm-ert kilóg de azt senki sem veszi észre. Vagy úgy lehet észre venni,hogy mű és természetellenes vagy,hogy a sarkát valaki észre veszi de ez attól is függ,hogy a nap hogy esik a szemedre vagy a neon fények. Én 1-éveset vettem de nem minden kontaktlencse fedi el az eredeti szemszínt. Attól is függ,hogy milyen szemből milyet akarsz. PL:ha kéket veszel azt könnyen észereveszik,mert a kék eleve egy feltűnő szín és hamar ki lehet szúrni,hogy nem igazi bár abból is van 1000 fajta árnyalat. A zöldet mondanom sem kell,hogy már 20 méterről észrevenném. A barna a legjobb,ha azt akarod,hogy ne vegyék észre mert az sötét mély színű és nem annyira feltűnő. Én is most kéket hordok de nem sokan vették észre főleg,hogy már 3 hónapja járok az új suliba max 5 vagy 6 gyerek tudja de azokat sem érdekli. És egyébként is mi van,ha észreveszik? Ha a látásoddal baj van valamit muszáj csinálni. Én az első pár hónapban színtelen lencsét hordtam aztán ki akartam próbálni a színeset és mivel a kék szem régóta érdekelt,hogy állna rajtam azt vettem és jobban tetszik,mint az eredeti egyszerű barna. Csak az a gáz,ha egy csajnak a szemed miatt jössz be és színes lencséd van.

2014. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!