Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet-e különböző dioptriájú...

Lehet-e különböző dioptriájú szemre próbalencsét kérni. (bal:-1.75, jobb:-2. 00, de romlott mindkettő). Szeretnék kontaktlencsére váltani, de nem tudom, hogy bírná-a e a szemem és először szeretnék próbalencsét rendelni. Lehet-e így?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem igen. nekem sem egyforma kell, és van lencsém másfél éve. ezerszer jobb és kényelmesebb. a higéniára figyelj oda és sztem nem lesz gond. persze elötte menj el szemorvoshoz és ő majd tudni fogja mit kell tenni.

a napi lencse drágább, de ha van rá pénzed érdemes olyat venni mert jobb a szemnek meg én jobban szeretem mert nem moztul el olyan könnyen és könnyű ki-be rakni.

2011. ápr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem lehet csak úgy megrendelni



előbb meg kell vizsgálni a szemed, alkalmas-e a kontaktlencsére és milyen dioptria kell, mert általában nem azonos a szemüveg dioptriájával... utána betanítás és ott kapsz próbalencsét

2011. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
persze, vizsgálat után próbalencsét kapsz... olyat ami neked való, de a szemüvegnek más a dioptriája általában mint ami kontaktlencséből kell.
2011. ápr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!