Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet egésznapos a reggeli...

Lehet egésznapos a reggeli szemfáradtság? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Programozóként dolgozok itthon, vagyis dolgoznék, ha ébredés után nem folyna ki a szemem monitor nézés közben. Egészen estig, csak hunyorítva tudom nézni a monitort ami baromi fárasztó és idegesítő, viszont estére mintha kipihenné magát a szemem és minden gond nélkül kényelmesen tudom olvasni a monitort. Montanába emiatt csak éjszaka tudok normálisan dolgozni...


Mitől lehet ez és mit ajánlotok, hogy ne kelljen bagolyként élnem?


Szemcsepp semmit nem használt... és nem is kelek korán, hogy amiatt lenne fáradt a szemem...


2011. ápr. 3. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is probléma volt ez egy ideig, de észrevettem valami érdekes dolgot. Mégpedig azt, hogy a szemfáradtság kapcsolatban lehet az alvással. Vagyis meglehet, hogy olyan testpozícióban alszol, hogy nem lélegzel úgy, ahogy kellene, tehát bizonyos fokú oxigén hiánnyal ébredsz. Ez aztán lassan megoldódik napközben és estére már minden rendben van.

Én mostanában először is megpróbálok úgy elaludni, hogy legalább egy ideig biztosított legyen a kényelmes lélegzés, ha pedig mégis szemfájással ébredek, akkor még öt-tíz percig ágyban maradok behúnyt szemmel, de lassú, jó mély lélegzeteket véve. A szemfájdalom majdnem mindíg elmúlik tíz percen belűl.

2011. ápr. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első dolog, hogy menj el egy szemvizsgálatra, mert a problémát okozhatja bizonyos korrekció hiánya. A minitor előtt használj monitorszűrős szemüveget. Ezek léteznek dioptria nélküli változatban is.(pl ocu-sec termkcsalád)

2 óránként álj fel a gép mellől, és nézz távolra(min 5m), ilyenkor a szemben lévő izmok eltudnak lazulni, pihennek. Utánna sokkal jobban tudsz dolgozni. Fontos a megfelelő környezet. Általában a levegő száraz, a monitor mellet az ember kevesebbet pislog, a szaruhártya elveszti nedvességtartalmát. A levegőben lévő por megtapad a szaruhártya felszínén, ez pislogáskor irritálja azt, bepirosodik, égő-szúró idegentestérzést okoz. A szemüveg ezt is orvosolra részben. Megakadályozza a por szembe jutását, megóv az irritációtól. Ajánlom, hogy próbáld ki a az AMO Blink intensive szemcseppjét, nekem bejött. Fogyassz sok feket gyümölcsöt (szeder, áfonya), petrezselyem zöldjét nyerse a megfelelő vitamin bevitel miatt. Ha van még kérdésed, dobj egy e-mail.

2011. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!