Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A testvéremnek mongolredő van...

A testvéremnek mongolredő van a szemén! A szeme olyan, mint egy kínainak, de tuti, hogy anya és apa gyereke, ők mindketten magyarok. A tesóm nem fogyatékos, és nem is Dawn-kóros. Akkor hogyan lehet az a mongolredő neki?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Az én tesómnak is mandula alakú szeme van, de egészséges. Van ez így, nálunk sincs senkinek sem ilyen szeme, mégis anyáék gyereke :)
2011. ápr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
visszaütött régi rokonra.
2011. ápr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
lehet hogy elcserélték a korházban
2011. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hasonlítunk nagyon, tuti a tesóm, csak a szeme más teljesen! ennek milyen biológiai oka lehet? amúgy elég rossz tanuló, akkor lehet dawn-kóros? de nincs kint a nyelve és nincs fura alakú feje....
2011. ápr. 9. 00:27
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

A Down-kór egy kromoszóma rendellenesség, amit úgy tudom, ma már rutinszerűen szűrnek.

Az, hogy rosszabb tanuló még nem jelent semmit, a Down-kór egy értelmi fogyatékosság, ennél súlyosabb.

2011. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is mandula szemű vagyok, de a legutolsó rokon, aki így nézett ki, meghalt 1923-ban. Visszaütöttek a gének. Például a boxer kutyáknál van ez így, a fehér egyedekben visszaütött a bulldog vér. Ezért az én pici kutyámat sem ismerik el sehol:(
2011. ápr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
A magyaroknál néha előfordul :) Olvass utána a neten, a magyarságnak nagyon csekély hányadát mongolid elemek alkotják :) Nyugodj meg, teljesen normális dolog, lehet hogy generációkkal ezelőtt volt valakinek a családban ilyen szeme :)
2013. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az unokatesómnak is olyan a szeme. Normális, egészséges, jéghátán is megél, mindenből pénzt csinál, de a 8 általános is nehezen ment neki. Késői születésű és nagy baba volt.
2021. aug. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kunvágású is lehet a szeme. Családfakutatással kiderülhet, hogy van kun az elődök között.
2021. nov. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%
Én is ázsiai szemben van, nem vagy down kóros, semmi ilyen. Sztem csak véletlen.
2021. nov. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!