Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Változó látásélesség, mitől...

Változó látásélesség, mitől lehet? Normális ez?

Figyelt kérdés
Egy ideje megromlott a látásom, pontosabban a jobb szemem, egyik nap hirtelen lettem rá figyelmes. Most úgy állok, hogy a bal -0,25 jobb -0,50. Fényes nappal, és itt van a lényeg, ha én is a napon tartózkodom, akkor majdnem hogy tökéletesen tűélesen látok szemüveg nélkül is, de ha már kicsit sötétebb, borúsabb, vagy villanyfénynél vagyok, akkor rögtön lényegesen homályosabb. Pontosabban úgy veszem észre, hogy függőleges irányban csúszik el a kép, vagyis mintha megduplázódna minden, kettéválna 50-50%-ban a kép. Ez akkor most sima rövidlátás, vagy valami más is?
2011. ápr. 12. 02:17
 1/3 A kérdező kommentje:

Kb. ilyesmi:


[link]

2011. ápr. 12. 02:20
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
59%
Azt hiszem, ezt csak egy alapos kivizsgálás után tudhatod meg.Ha mákod van, akkor csak fényérzékenység, vagy egy új szemüveggel orvosolható a gond.Meg kell mutatni orvosnak, mert komolyabb betegségekre is utalhat, amit kezelni kell.Nem sorolnám fel őket, mert nem szeretnélek alaptalanul ijesztgetni.
2011. ápr. 12. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A sima rövidlátásnál is jellemző az, hogy erős fényben élesen látsz. Ugyanis ilyenkor összeszűkül a pupilla, és a szem mint lyukkamera funkcionál.
2011. ápr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!