Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tudtok mondani nekem a...

Mit tudtok mondani nekem a dioptirás nap szemüvegről vagy a fényre változó dioptriás lencséről?

Figyelt kérdés

Az volna a kérdésem hogy valamelyiknek van-e valami hátránya-elönye? Mennyibe kerülnek az ilyenek? Milyet érdemes venni? Van-e valami amire érdemes oda figyelni?

Hol vegyek ilyet?

Nekem eddig csak sima dioptriás szemüvegem volt. Ezért kicsit tanácsatalan vagyok, úgyan tesomnak van már ilyen de azért minden választ előre is köszi.


2010. júl. 5. 15:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja azt elfejtettem Budapesti vagyok
2010. júl. 5. 15:57
 2/3 anonim válasza:
hát jóval drágább a sima lencsénél. 10 forintot bőven meghaladja az árkülömbség. (20at is szerintem) először én is fényre sötétedőt akartam, de mégsem azt vettem, mert olyan sötét lesz mint egy napszemüveg és elég hülyén néz ki ha bejövök a fényről egy zárt helységbe... plusz sötétit is, amig vissza nem áll
2010. júl. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt dioptriás napszemüvegem, de mivel félévente romlik a szemem, ezért felhagytam vele, mivel piszokdrága.

Szerintem a fényre sötétedők azok nem túl fiatalosak, de te tudod.

A legjobb szerintem, ha olyan keretet veszel, ami sima szemüvegnek is jó, és rá lehet csiptetni ilyen sötét lencsét is, tehát napszemüvegként is funkciónál.

Az enyémmel az volt a gond, hogy pl. üzletben zavaró volt, mert ahhoz túl sötét volt, nélküle viszont nem láttam, cserélgetni a két szemüveget meg macera volt.

Szóval ha csináltatni szeretnél, akkor szerintem ilyen "csiptetős" fajtát vegyél.

2010. júl. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!