Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét mennyi idő...

Kontaktlencsét mennyi idő alatt szokja meg a szem?

Figyelt kérdés
nekem ma volt bennt a próbalencse kb 20 percig.de 20 perc után is éreztem hogy bennt van, meg mintha könnyezni akarna a szemem. az nem gáz?
2011. ápr. 20. 21:27
 1/7 anonim válasza:

HA olyan sok ido kellet akk szerintem te nem fogod birni hordani oket.

Nekem is voltak en 1-2 percen belul megszoktam oket mindig de fajt tole a szemem egesz nap,nekem is volt h konnyezet es nem birtam sokaig hordani a vege fele mar ugy volt h betenni meg betettem de nem birtam kivenni es utana ugy fajt a szemem h nem birtam nyitvatartani meg tiszta piros lett tole:(

2011. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem sokáig tartott mert extra érzékeny a szemem (talán a tiéd is), és hozzátenném még hogy csak 1 fajta lencsét bír a szemem, semmi mást, a többi kiesik, szúr meg minden. Tehát meg kell találni a jó fajtát is. Nekem első napokban könnyezett a szemem tőle, néha alig láttam kint a nagy napsütésben, szélben meg alig bírtam nyitva tartani. De mivel a szemüveggel meg szédülök nem volt más megoldás, így nem adtam fel, minden nap hordtam és egyre jobb lett. Kellett vagy 2 hét mire normálisan bírtam, addigra már a berakás is tökéletesen ment. Egy éve van kontaktlencsém, most már semmi gond vele. Hozzá kell szokni. Az nem megy 20 perc alatt szerintem a legtöbb embernek.
2011. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
remélem nekem is jó lesz :)
2011. ápr. 21. 19:21
 4/7 A kérdező kommentje:

kontaktlencsét kivételkor elég bele tenni a tárolóba vagy elötte kell ez is?

*Öntsön néhány csepp ápolószert a lencsére. Körkörös mozdulatokkal finoman dörzsölve tisztítsa meg. (Peroxid alapú rendszernél ezt a tisztítási műveletet nem kell elvégezni)


3. A lencsét tisztítás után bőven öblítse le ápolószerrel, ügyelve arra, hogy az összes szennyeződést eltávolítsa (felhalmozódott nyálka, baktériumok, lerakódások)

*erre nem emlékszem h mondták volna

2011. ápr. 23. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem valahogy rögtön megszokta....igaz első nap aláment egy szemfesték darab, amit nem vettem észre, és nyomott, de azóta semmi gond. Napi több órát benn volt kezdésnél is, és azóta sins semmi gond.
2011. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tisztitásnál amúgy meg fontos a dörzsölés, egy sima áztatásnál nem jönnek le a rátapadt szennyeződések...leöbliteni sztem felesleges, max ha egy látható szösz van rajta akkor. És igy be a tárolóba :) na ez az, ami ne spórolj:)
2011. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 adrienn464 válasza:
Nekem aránylag jól megszokta a szemem 3 nap útán már olyan 12-14 óráig is kibirtam vele :) am kb olyan 2 hónapja hordok kontaktot ;)de tényleg a fajta is számit mert amikor elsőnek próbalencséket kaptam azokban nem tudtam nem sírni... most másik fajta van és exra légáteresztő és egyálltalán nem érzem hogy bent lennne :) /air optix aqua/
2011. ápr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!