Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mostanában nagyon érzékeny...

Mostanában nagyon érzékeny lett a szemem a fényre, mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
Ahogy jön a jóidő és egyre jobban süt a nap,aztvettem észre hogyha kimegyek az utcára, 1 perc után már szinte csukott szemmel tudok menni és utána a fejem annyira megfájdul hogy sokszor még a gyógyszer sem hat rá. Eddig ilyen sosem volt az évek alatt,csak most 1-2 hete van ez. Van 2 napszemüvegem,kipróbáltam őket...de akkoris ugyanez történik,elviselhetetlen fejfájás tör rám. Az az idegesitő hogy ilyen a 23 évem alatt még nemvolt,már attól is rosszulvagyok ha rágondolok hogy így hogymegyek el a dokihoz,mert nincs közel.
2011. ápr. 21. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A lényeg hogy vissza kell szoktatni a szemed a fényre.

1. gyakorlat:

Ülj ki a napra kényelmesen, egy egyenes támlájú székre. Fordítsd a fejed a nap felé, és húnyd le a szemed. Jobbra-balra, ütemesen lengesd a fejed, de ne túl gyorsan! Fürdesd a szemed a fényben! Naponta egy 10perc minimum.

2. gyakorlat:

Ezt mind két szemeddel csináld meg. Ülj ki a napra, takard le az egyik szemed, majd a tekintetedet vezesd végig egy vonalon, ami áthalad a napon. Ha a fény erőssége elviselhetetlen, akkor egy nap alatti vonalon, majd fokozatosan vezesd a vonalat felfelé. Pislogj sűrűn!

2011. máj. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ha a 2. gyakorlatot csinálhatod két szemmel is, ha a szemed nem tiltakozik ellene.

2011. máj. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!