Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány dioprtrinától kell...

Hány dioprtrinától kell jogosítványhoz szemüveg?

Figyelt kérdés
mínuszba és pluszba is.. tehát mennyinek kell lennie minimum, hogy szemüveg nélkül vezethessen valaki.
2011. máj. 17. 09:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Ha már szemüveged van, akkor az kell a vezetéshez.
2011. máj. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
még akkor ha nekem ilyen -0.8 as ? azaz max -1 annál nem több az tuti
2011. máj. 17. 09:25
 3/33 anonim ***** válasza:
Igen, vezetésnél főleg fontos a szemüveg, hiszen ott élesen kell látni, hogy ne legyen baleseted. Pl. nekem kontaktlencsém van, de ott kell lenni egy szemüvegnek a kocsiban a szabályok szerint. Ezt nagyon szigorúan veszik. A vizsgáimon mindig ellenőrizték, hogy ott van e.
2011. máj. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Áhá, és ha nekem ott a szemüveg a kocsiba, de épp nincs rajtam, akkor simán büntetés? Bár mondjuk annyi, hogy amíg kocsihoz jön, fogom a kezembe, vagy fel is veszem..

Egyébként ha orvosi papírom van arrol, hogy már jo a szemem, azt leseszarja a rendőr? (mondjuk azért, mert őt csak a jogsi érdekli, h azon mi van)

2011. máj. 17. 09:34
 5/33 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha az orvosi vizsgálatnál rávésik az alkalmasságira, hogy csak szemüveggel vezethet, akkor kell csak.
2011. máj. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Ne kockáztass, hidd el vezetés közben az a -0,8 dioptria is sokat számít. De mivel orvosi alkalmassági van rutin előtt, így úgyis rá lesz írva vizsgalapodra, és utána a jogsidra is, hogy csak szemüveggel vezethetsz.
2011. máj. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Neked már az az érték van, ahol már azt mondják szemüveg kell.
2011. máj. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, hát akkor max beszerzek egy kontakt lencsét még, ha megéri, vagy majd valamikor egy lézeres szemműtétet : D
2011. máj. 17. 09:37
 9/33 anonim ***** válasza:
Na akkor elmondom neked, hogy nekem -5,5 dioptriás szemüvegem van. Most az utolsó frissítésénél a háziorvosom megkérdezte, hogy hány szemüvegem van? Mondom neki, hogy 4-5 darab. Azt mondta, hogy jó, akkor nincs abból gond, hogy legyen 1 plusz szemüveg a kocsiba, mert már azért is büntettek, hogy nincs ott a plusz szemüveg, mert mi van, ha összetörik ami rajtad van.
2011. máj. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Ja és a kontak lencsét csak simán el se fogadják.
2011. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!